Kompabilita zdroje s novou základní deskou

Dobrý den, potřeboval bych poradit ohledně kompability HWbudu měnit základní desku z Asus M5A97 R2.0 na Desku typu Z370 kvůli procesoru a paměti.. chci vědět jestli musím kupovat i zdroj, mám OCZ500SXS (500W)..Budoucí sestava: AMD RX570 4gb rog strix, I5 8400, 16GB ram DDR4, MB Gigabyte Aorus Z370- gaming k-3Momentální: AMD RX 570 4gb rog strix, FX 8300, 12gb ram DDR3, Asus M5A97 R2.0Nebo ještě varianta jestli by nebylo lepší koupit procík taky od AMD (ryzen 5 1600)Dík za radu

Odpovědi na otázku

to OCZko stalo za prd uz jako nove, takze zdroj bych vymenil urcite.

Jo četl jsem recenze , jen jde o to jestli bych na něm přežil měsíc, respektive jestli by to šlo zapojit, mám v plátu vyměnit vše staré

Tak ten měsíc ještě vydrž a pak vyměn všechno najednou.

zapojit to pujde. otazka, jestli riskovat. ja bych zacal zdrojem u aktualni sestavy.

Ano, ten OZC doporučuji nahradit nějakým slušnějším zdrojem. A pro Ryzen budeš potřebovat jinou desku.

Jo s tím počítam, jen ale prosím potřebuju odpověď jestli je to kompatibilní

Zdroj má jen 4pin pro CPU. Fungovat to asi bude, ale také nechápu, proč to nekoupíte rovnou. Tak prostě kupte jen 8GB ram a je to!!! Omezí vás to naprosto minimálně a dokoupit ram a vrazit jí pak do PC, můžete kdykoli.