» Poradna » Mobily

Kompabilita nabíjecího kabelu třetí strany a mobilu

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak poznám, že je určitý nabíjecí kabel kompatibilní s určitým mobilem?Pro upřesnění, koupila jsem si nový Samsung Galaxy A50, ale nabíječka je strašně krátká. Chci si koupit novou, vím, že by na tom nemělo záležet, ale v minulosti se mi stalo, že mi kabel mobil nenabíjel, ale jiný ano. Neptám se na typ USBčka, to je samozřejmost, ale určité typy jako FCP (Huawei) a Quick Charge 3.0 apod. Seděl by do něj například tento?https://www.czc.cz/baseus-kabel-pro-rychlona... Předem děkuji za odpověď, myslím si, že by to mělo být jedno, jaký tam je kabel, ale chci se raději zeptat než vyhodím zbytečné peníze

Odpovědi na otázku

Trolis, alebo co? Vsak to pisu na stranke, na ktoru si dala odkaz."Kvalitní kabel USB/USB-C pro spolehlivé nabíjení a rychlý přenos dat. Podporuje rychlonabíjení s technologií FCP (Huawei) a Quick Charge 3.0 (QC 3.0), umožňuje načítání a přenos dat současně, napětí/proud 10V/5A (max.)"

Ne? Psala jsem, že o typ USB mi nejde. Píšou jen, že podporuje Huawei a určitý typ Quick Charge, jelikož nevím, na čem jede onen Samsung (a v mobilu, ani na netu to nikde není), tak se ptám. Jo hold jsem blbá blondýna, ale tak nechci vyhodit 2 kila oknem no..

ten vybrany Ti bude fungovat

U kvalitniho kabelu (a za 2 kila by kvalitni byt mnel) to nemesis resit. Jinak to vzdy muzes do 14 dnu vratit.

Dobře, zkusím štěstí, děkuju

Řekl bych, že ten kabel bude v pohodě, já teda obdobné kabely objednávám z Aliexpressu, mám ověřenou značku UGreen, a tam mne podobný kabel (opletený, pozlacený s rychlonabíjením) stojí tak 50-90 Kč i s dopravou

Děkluji za ujištění, objednala bych, ale nechce se mi tak dlouho čekat

Kabel je prostě několik drátů s konektory na koncích. Tam není žádný chip aby to něco podporovalo.Jediné co je potřeba u nabíjecího kabelu dodržet, tak aby tam byly kvalitní vodiče. Nejlépe měděné a s dostatečným průřezem. Né ty čínský srajdy, kde je vodič tenký jako vlas.

Kabely a cipy v nich se uz tady resily. To ze nemaji v sobe cip plati jen o kabelech s koncovkou usb (mini, micro, C), pokud by to bych kabel pro iphone s koncovkou lightning tak ten v sobe cipy ma.

No... tak nefunguje...

jak nefunguje? Co přesně je to za kabel? Je to ten zmíněný v dotazu?https://www.czc.cz/baseus-kabel-pro-rychlona... jak nefunguje? Telefon se nenabíjí vůbec? Funguje při připojení k PC? U usb kabelů se fakt nemusí řešit značka telefonu a kabelu - např. zmíněný kabel uGreen mi funguje stejně dobře na Sony, Xiaomi i Samsungu, stejně jako mi tam fungují levné noname kabely.Ale u jakéhokoliv zboží můžeš narazit na defektní kus... Nebo ti mohla odejít nabíječka... Zkus to zapojit do jiné nebo do PC.

Nezodpovední výrobci zaplevelili trh nekvalitními kabely, které nabíjí špatně nebo vůbec. Kabely se liší silou vodičů. Silnější kabel funguje lépe než slabý. Bohužel se to špatně pozná od pohledu.