» Poradna » Ostatní

Kombinace v C

Dobrý den,mám tu menší dotaz pro zkušnější programátory.Potřebuiji v C napsat algoritmus který vytvoří všechny kombinace cca 30 čísel. Kombinace budou od 1 až do nekonečna čísel když to bude třeba (program bude výsledek srovnávat s uživatelem zadaným cílem a tolerancí). Kdyžtak se klindně i rád zeptám na jiných více programátorských webech jestli někdo máte tip na nějaký.

Odpovědi na otázku

Je treba si ujasnit/uvedomit nekolik veci:1) Algoritmus a programovani jsou dve ruzne veci. Co chces po nas ty? Algoritmus nebo program?2) Zadani mi neni jasne. Jake kombinace? Vsechny mozne kombinace vsech 30 cisel? Nebo jenom dvoj kombinace z 30 ruznych cisel? Nebo neco jineho? Jak ma fungovat porovnavani? Co se bude porovnavat? Co presne uzivatel zada a jake jsou podminky porovnavani? Mensi? Vetsi? Rovna se? Co se mysli tou toleranci? je to nejaky interval? Max nebo min hodnota?Ujasni si co vlastne potrebujes. Jo a btw, jeslti je to domaci ukol, tak nato jsou tady haklivi ;)

Domaci ukol to neni. Jde o seminarni praci. Nechci cely hotovy kod ale potrebuji jen prepsat ten napad do programu. V zadani je uvedeno ze jde o kombinaci rezistoru v rade E6 tak aby vyhovovaly zadání uživatele. Uživatel si potom zadá jaká bude tolerance odporu a program podle toho vytvori potrebnou kombinaci.

A seminární práce není domácí úkol?

No vis, problem se seminarni praci (=domaci ukol) je ten, ze ucel je vynalozit usili (=samostatnost) a prijit nato sam. To je hlavni ucel domacich ukolu. To je ten mechanismus, ktery te veci nauci. A ja souhlasim se zdejsi naturou, ze domaci ukoly za tebe nikdo delat nebude.Nehlede nato, ze ja nejsem elektrikar. Naposled jsem pocital odpory v serii a paralelne zapojene na stredni, coz je uz 15 let zpet... Stale jsi ale nerekl, jestli mas problem pochopit zadani a navrhnout reseni, nebo jestli mas problem se semantikou a syntaxi programovaciho jazyka. To prvni tady za tebe nikdo delat nebude, to druhe ti tady jsme schopni poradit.Co je tedy presne tvuj problem? Nevis jak to spocitat? jak navrhnout zapojeni? Nebo jak to nabusit v programovacim jazyce?

problem je v tom, prepsat to do C tak aby to nějak fungovalo. Nápad na to jak to spočítat mám ale teď se pouze hrabu v tom kódu a vymýšlím jak to přepsat

Muj napad byl to udelat tak aby program vzdy nasel nejvyssi odpor mensi nez cilovy odpor. To potom od cile odecetl a takto pokracoval dal dokud nebude v rámci tolerance. Ale sedím u toho už hodinu a porad nevim jak to ale prepsat.

Tak pokud uz mas reseni v hlave, nebo na papire, tj. mas postup/algoritmus, tak to sem hod. my uz ti nejak s kodem pomuzem. Pokud se zde nebavime o nejakych slozitostech jako o teorii grafu, nebo tocich v sitich, tak uz neco sbastlime dohromady. Plno zakladnich problemu se da vyresit pomoci par ifu, cyklu a poli ;)

Omlouvam se za pozdni odpoved. Nebyl jsem doma tak jsem nemohl odpovedet. Jinak napad byl mit pole ktere v sobe ma hodnoty vsech odporu a cyklus ktery vzdy zjisti nejmensi nejblizsi odpor a ten odecte. Takto dokola dokud nebude v rozmezi tolerance. Neni to nejefektivnejsi reseni. Ale je to jednoduzsi nez kdyby to vypisovalo vsechny mozne kombinace a potom hledalo.

To se v dnesni dobe zadavaj takovehle semaminarni a prace? :( no potes koste

=> Kombinace budou od 1 až do nekonečna čísel když to bude třeba ...A to treba rozhodne bude, inak by uloha nemala riesenie a pocitalo by to nekonecny cas! Zo zadania treba vyhodit to nekonecno.