Kombinace různých RAM

Ahoj. Chtěl jsem se zeptat. Lze kombinovat různé paměťové moduly? Konkrétně mám teď v počítači https://www.alfa.cz/product.php a chtěl bych přidat tuhle https://www.alfa.cz/product.php do druhýho slotu. Parametrově stejný. Ale jiná série a je SR - netuším jestli je to na závadu. Díky za každý názor a zkušenost.

Odpovědi na otázku

Ano, moduly kombinovat lze.Ten druhy modul neni stejny, ma CL16. Stejny by mel CL15.V praxi to znamena, ze budete muset to horsi CL (tj. 16) nastavit pro oba moduly, jinak mohou nastat potize. Realne bych doporucoval radeji poridit modul s opravdu stejnymi vlastnostmi.

Jen pro upřesnění, oba jsou CL16, jen u toho prvního se vloudila chybička do popisu (níže v parametrech už je to správně).

Ano, ano mají tam chybičku. Mělo by jít o CL16 u obou. Zaráží mě rozdíl v ceně. U té levnější mají SR. Netuším jestli v tom právě není problém...

Aaaa, jasne.. Pak je vse OK a ty moduly pojedou pospolu "automaticky".SR je to oboje.

Ok. Vypadá to, dle specifikace na stránkách Kingstonu, že jsou identické ve všech parametrech. Liší se pouze designem chladiče. Tak koupím a dám pak vědět.

Ahoj. Tak koupeno, funguje super...díky...