» Poradna » Ostatní

Kombinace písmen, znaků a čísel v C

Ano jsem úplná lama a potřebuji poradit Ve firmě potřebuji přidělit různá majetková a sériová čísla. Tudíž musím v kódu definovat např. že chci vytisknout kombinace všech písmen abecedy o délce 8 znaků. Tzn. mám v zásobníku ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ a vytisknou se mi třeba tyto kombinace: LVJKMQIF, SIJKLMXG, AABBCCDD atd. Samozřejmě v nějakém logickém pořadí Prosím poraďte.Tento kód jsem našel na webu, snad bude jako základ stačit."# include <stdio.h>/* Function to swap values at two pointers */void swap (char *x, char *y){ char temp; temp = *x; *x = *y; *y = temp;} /* Function to print permutations of string This function takes three parameters: 1. String 2. Starting index of the string 3. Ending index of the string. */void permute(char *a, int i, int n){ int j; if (i == n) printf("%s\n", a); else { for (j = i; j <= n; j++) { swap((a+i), (a+j)); permute(a, i+1, n); swap((a+i), (a+j)); //backtrack } }} /* Driver program to test above functions */int main(){ char a[] = "ABC"; permute(a, 0, 2); getchar(); return 0;} "Výsledek:"root@vaio:/home/madmatt/Plocha# ./comboABCACBBACBCACBACAB"

Odpovědi na otázku

A potřebuješ co?Aby ti to vygenerovalo seznam hodnot:AAAAAAAAAAAAAAABAAAAAAAC...AAAAAAAZAAAAAABAAAAAAABB...ZZZZZZZXZZZZZZZYZZZZZZZZ(KONEC)Nebo se tam ty písmenka nesmí opakovat, nebo co?

HUBERO KORORO

Nesmysl ten kód i požadavek, ani neptřebuješ žádný zásobník. Na seriové čísla nepotřebuješ smysluplné kombinace, na to bys potřeboval nějaký slovník. Tobě stačí generovat čísla ve 26kové soustavě, přesněji generovat postupně čísla v desítkové soustavě v cyklu (v pohodě stačí FOR), převést je do 26kové apk už jde každé číslici v každém řádu přiřadit písmeno pouhým příčtením podle ASCII, už nevím z hkavy jaké číslo má písmeno "A".