» Poradna » Notebooky

Kombinace komponent

Dobrý den, rád bych se zeptal, která kombinace komponent bude na hry lepší. Zastávám postoj že hlavní by měla být GK až potom CPU. Ale jsou dvě kombinace buď I7+1650 nebo I5+1660Ti. Volil bych verzi s 1660Ti - je to dobrá volba?

Odpovědi na otázku

Obojí blbě. Připlatil bych si na RTX 2060 Super.

Moc se omlouvám,zapomněl jsem dodat že se jedná o notebook, a v té cenové relaci jsou toto ty dvě "nej" varianty

a kolik na ten notes máte peněz?

30tis, s tím že 17" tělo aby to spoň trošku chladilo Nejvýhodnější varianta mi přijde od MSI I5 9300 + 1660TI, Ostatní mají 1650 nanejvýš 1650TI

Za 30 tisíc poskládáš celkem solidní herní stolní počítač, takový vyšší střed. U notebooku to sotva překročí hranici low-endu.

Notebook na hraní ???!!!! Bože kriste ....

Cestování s 10kilovým stolákem s periferiema? Kriste....

Hraje se doma. Na cestách spi nebo pracuj !

To si úplně nevybereš. Kombinace silnější procesor a slabší grafika znamená nižší fps, ale stabilnější. Naopak silnější grafika a slabší procesor zase znamená v průměru vyšší fps, ale s nepříjemnými propady ve chvílích, kdy procesor nestíhá grafice dodávat data. V principu je lepší, aby byl spíš výkonnější procesor.

Z nabízených variant je jasně lepší lepší grafika, ani jedna není tak silná, a ani jeden procesor není tak slabý, jsou defakto stejné.

Problém je i v tom, že výkon mobilních grafik je o cca 20% nižší, než grafik se stejným označením pro stolní PC. O procesorech ani nemluvě, tam je to úplná degradace kontinuálního výkonu, kvůli mechanickým omezením. Jednoduše řečeno, nelze nacpat výkon, stabilitu a spolehlivost velkého stolního PC do malé plastové krabičky. Navíc, vybíráš zařízení jako celek s tím, že na něm nepůjde nic opravit, vyměnit ani upgradovat. Ono to nakonec ani nemá smysl, protože většina jich odejde těsně po záruce. Tak s tím počítej.//Čertík Bertík = Míša Kulička = pcmaker//

Byvavalo. Dneska (realne dokonce hezkych par let zpet) uz ty mobilni GK vykonem cca odpovidaji stejne pojmenovanym desktopovym verzim. Tedy za predpokladu, ze to jede z externiho napajeni a chlazeni neni uplne dojebane.