» Poradna » Web a internet

Kombinace datového připojení a wifi

Ahoj. Kdysi jsem slyšel o aplikaci na mobil, která údajně dokazala zvýšit rychlost internetu používáním datového připojení a wifi najednou. Bohužel nemůžu tuto aplikaci najít. Nevíte někdo o ní něco? Děkuji Jakub Moc

Odpovědi na otázku

To.jsi slyšel nebo spíš pochopil blbě, nic takového neexistuje, ani nemůže. V okamžiku připojení k WiFi se automaticky mobilní data zastaví a žádná aplikace to nemůže ovlivnit, protože to je vlastnost systému.

Ani s ROOTem?

S rootem tomu sice technicky asi nic zásadního nebrání, ale je to komplikované a pochybuju, že by se někdo něčím takovým zabýval.

Ani s vanilkovou zmrzlinou!

cisto teoreticky by to aj slo, resp. vedel by si nastavit, pre urcite adresy cez ktory kanal pojdu. Ale prakticky - k comu je to dobre? a aj tak pri pouzivani jednej aplikacie nepojdu data dvomi cestami.

On tomu brání samotný OS android, prostě když je připojena WiFi, neumožní použít mobilní data. Jen čistě teoreticky se zásahem do systému (root), ale jak píšeš, těžko by pak jedna aplikace využívala obě připojení. Maximálně by různé aplikace využívaly různé připojení.

urcite bude mat nejaku developer ficuru, aby isli obe spojenia naraz. Ale aj tak, v praxi nevidim zmysel mat 2 aktivne pripojenia.

To uz je pak slozitejsi. Ja treba vidim smysl mit vice pripojeni od ruznych ISP (aktualne mam 2, mel jsem 4), ale nefunguje to tak jak si naivne tazatel predstavuje. Kazdopadne moznosti proc mit vice pripojeni je mnoho pocinaje tim nejjednodussim - zalozni pripojeni. Jenze platit dve pripojeni a vyuzivat vzdy jen jedno je skoda, takze logicky existuje snaha vyuzit obe/vsechny pripojeni i v dobe "miru" (v dobe kdy obe pripojeni funguji).

I bez ohledu na operacni system je to prakticky nemozne realizovat a vztahuje se na to analogie "Kdyz mam dve auta co umi jet 200kmh, pojedu 400kmh? Ne, nepojedes."Stale bez ohledu na moznosti a schopnosti operacniho systemu (tedy teoreticky) je mozne rozlosit prevoz mezi vice pripojek treba podle dst adres, src adres, portu/protokolu, ale nikdy to nebude obecne "zvyseni rychlosti". Zvlast chutovka jsou sluzby, ktere vyzaduji prihlaseni a/nebo pouzivaji sifrovani, coz je dnes temer vsechno, takze technicky nelze v domacich podminkach vyrobit efekticni load balancing vice pripojek. Na urovni vlastnich ASek uz je to neco jineho, ale to je opravdu jiny level nez nejaka sranda aplikace pro mobil

Dobrý den,souhlasím s kolegy výše.Možná jste si to popletl s možností: "wifi+"; "chytrá wifi" případně jiný název....Jedná se o přepínání mezi wifi a daty dle rychlosti internetového připojení - na androidu je většinou v nastavení wifi tato možnost k zapnutí.Nicméně poté, když budete někde na wifi a mobil zjistí, že máte datový přenos rychlejší, přepne Vás na data - v případě že se budete koukat na film/seriál, tak o omezená data dokážete velmi rychle přijít.S pozdravem

no ono je to síce na prvý pohľad nezmysel, ale...(existuje relatívne účinný spôsob) v možnostiach pre vývojára v samotnom nastavení je možnosť agresívneho prepínania medzi dátami a wi-fi - stačí odsúhlasiť. síce to nie je simultánne využívanie dátového a wi-fi pripojenia, ale dátová služba je trvale aktívna aj pri využívaní wi-fi pripojenia

Ale jo, taky jsem o tom slyšel, akorát to není aplikace ale uměl to přímo mobil, Samsung Galaxy S nevím kolik, ale slyšel jsem o tom už pár let zpět, takže možná S8?Ovšem nevidím moc možnost reálného využití dané funkce - leda, že bys měl takovou smůlu, že v místě bydliště máš zároveň mizernou Wifi i mizerné mobilní datové připojení typu EDGE.

Tak zrovna EDGE by mu fakt moc nepomohlo I kdyby měl hodně mizernou WiFi, tak 2G mu k tomu žádnou smysluplnou rychlost nepřidá A co se týče té funkce, podle mě je to jen to inteligentní přepínání, že pokud je WiFi slabá, tak to bleskové přepne na data nebo naopak. Ale určitě to není tak, že by současně tahal data přes mobilní síť i WiFi.

Samsung to umí, jmenuje se to podpora stahování, ale umí to využít pouze v Google play nebo galaxy store při stahování větších souborů než je 30 MB.Mě wifi jelo mou plnou rychlostí 90 Mb/s + lte 70 mB/s takže dohromady nějakých 160 mB/s.