Koľko môže žrať tato zostava ?

Dobrý deň pred týždňom som robil menši upgrade PC a chcel by som sa spýtať že koľko môže žrať tato zostava MSI B450 TOMAHAWKAMD RYZEN 5 2600 3.4GHzENERMAX LIQMAX III Liquid CoolerHyperX 16 GB KIT DDR4 3200 MHzGAINWARD GeForce RTX 2060 6G Ghost OC500GB SSD Crucial MX5001000GB SSD Crucial MX500Corsair CX450MMôže to byť 350-360w zátaži ?Na PSU calculator ukazuje 452 niekde 460 ale to je blbosť nie ?

Odpovědi na otázku

Max bude lehce přes 360 ale.....Nejde jen o to kolik má ten PSU psáno celkem ale kolik A zvládně na jaké napájecí větvy. Já bych od Corsailru do horšího než Corsair RM550x nešel.

360 W ani omylem. 360 W nedá ani v power supply burnu (CPU+GPU 100%) v OCCT.Maximum bude citelně pod 300 W.

Podľa odhadu zožere niečo okolo pol vreca kukurice a balík sena denne. Záleží na tom či budeš prikrmovať aj zemiakmi alebo repou.

Jen tak hrubým odhadem to bude tak 350-400W v maximální zátěži, ale pokud máš v plánu kupovat zdroj s takhle hraničním výkonem tak to není doporučené a to z několika důvodů:1) Zdroje mají nejlepší účinnost někde kolem 80% výkonu2) Při menším výkyvu odběru se může snadno stávat že se zdroj přetíží a celé to padne3) Dlouhodobé provozování zdroje v hraničních hodnotách ten zdroj mnohem rychleji opotřebuje a brzo umře a nebo bude nepoužitelnýDoporučil bych ideálně nějaký takový zdroj:https://www.alza.cz/seasonic-focus-gx-550w-go...

Zdroj som kupoval 27.9 2018 takže ho mam 1 rok a 2 mesiace Takže mam zas kupovať zdroj alebo zostať na tomto ?Teraz nehrávam žiadne náročne hry ale budem kupovať niečo novšie tak zato sa pýtam bude to trotlovať ? (vypínať sa Pc atď) alebo to pôjde v pohode ?

Zdroj umí dodat až 440W (či tak nějak) a vy po něm v max zátěži budete chtít cca 350W. Zdroj by tedy měl danou zátěž zvládnout. Pokud je v pořádku a funkční, tak by to mělo jet.Na druhou stranu, je to levný zdroj, který bych pro takové PC už nevolil, pokud bych měl zdroj kupovat nový. Vy ho ale máte, tak proč ho nevyužít? Bude ale trochu více fuňět (tím nemyslím zatížení výstupem proudu, ale opravdu hluk). Tím, že bude muset dodat až takový výkon bude muset taky více chladit a tedy bude ten zdroj hlučnější. To je logické, fyziku nevočůráš. Je tedy třeba s tím počítat.Prostě to zkuste, a kdyby vám to nevyhovovalo, tak lze zdroj vyměnit vždy. S tím problém nebývá.

ešte sa mi nestalo že zdroj by trotloval alebo hučal napr ked som kupoval rtx 2060 a hral som kingdom come deliverance FULL HD Ultra tak tom išlo v pohode jedine čo som kupoval nove do pc bol SSD 1TB a ten chladič.

1) Nikde nepíši že by zdroj "trotloval". Ostatně nemá jak trotlovat. To snad u zdroje ani nejde.2) Když už to máte v té zátěži vyzkoušené, tak nechápu tento dotaz. Největší žrout je RTX 2060 a pokud vám to s ní běhalo a hlučností vyhovovalo, tak nějak nechápu celé tohle téma tady.

Ta grafika neni ani hlučná len ma menši coil whine ktorý není ani počuť tak ako som dobre čítal tak zdroj dobre utiahne ten pc bez problémov Vďaka za rady.

V zátěži tak 300W, ani to ne.. Kdyby ta sestava brala 400W hodně bych se divil...

Špičkově bych hádal kolem 380W. Utáhl by to kvalitní 450W se správně rozdělenými napájecími větvemi, ale to by bylo mimo křivku účinnosti.

85% je plne v navrhovanej ucinnosti, gold mas do 89%; platinum 90% a titanium 94%

Já ti to řeknu naprosto přesně: 275 W (měřeno v zásuvce na zdi)

Což je ale příkon včetně spotřeby zdroje. Po zdroji to chce ještě o cca 15 % méně. Reálně se to vede do cca 240 W. Takže na 450W zdroji je stále cca 200 W rezerva.