» Poradna » Počítačové sítě

Koľko IP môže byť na jednej IP cez NAT?

Len zo zvedavosti by ma zaujímalo, či sa dá zistiť koľko IP cez NAT dáva môj ISP. Neviem či 1 verejná IP je pre našu dedinu, alebo pre celý okres. Skúšal som asi winbox a ten mi vyhodil niekoľko mien tých, čo majú toho istého ISP, ale neviem či sú to všetci, ktorí majú 1 IP

Odpovědi na otázku

Zeptej se např. Whois. Ten ti zjistí, kolik IP má přidělený ten který subjekt.

V IRC? Ten má takýto príkaz. Ale vážne: Win takýto príkaz nepozná. Skúšam ešte The Dude, ale nejde, lebo už mám router, predtým vypísal viac adries ako Mikrotik winbox

To, kolik adres ti vyhodil Winbox, nijak nemusi souviset s poctem adres na hranicnim NATu. To jen tak pro info.

V dedine sú asi 2 prípojné body ak som dobre videl, tak neviem teoreticky sú použité 2 IP? ISP tu signál šíri cez 5 GHz a my to chytáme cez routerboard

Jak chytate signal neni podstatne, anii kolik je pripojnych bodu. Jedine, na cem zalezi, je pocet verejnych IP adres, ktere ma vas ISP k dispozici (to se da zjistit) a pak take jak se rozhodl je pouzit (to se zjistuje tezko).

To tezko (spolehlive) zjistis, aniz by ses zeptal sveho ISP. Navic to neni nijak zajimavy udaj, proc bys to chtel vedet?

Ak by bola na 1 IP celý okres, 1 by isto iste dostal niekde BAN a ak som tam aj ja.....?

Tak budeš mít BAN taky...Ale záleží na tom systému kde a jak jsou bany řešeny.1) Tj jednak může být jen BAN na účet. Tj účet "Franta Vokoun" dostane ban a franta vokoun se už nepřihlásí. Ale "Ondra Krupička" se na svůj účet stále přihlásí. Zde je úplně jedno že máte stejnou IP.2) IP BAN, Nikdo z dané IP adresy se nepřihlásí. Tj ban Franty Vokouna postihne i Ondru Krupičku.3) IP BAN s vyjímkou. Podobný bodu 2, ale Ondra Krupička dostane vyjímku a může se přihlásit i ze zabanované IP.Tolik k teorii. Jaká je praxe u tebou nespecifikované služby je otázka na věštce. Jen k tomu dodám že bod 3 jsem v praxi nikde neviděl, ale teoreticky je možný.

No, to zjistit z Vašeho PC nelze, neb není jak ( tedy pokud nechcete hacknout router Vašeho ISP). Info Vám poskytne Váš ISP ( a nikdo jiný, neb ISP bude používat nějakou podmnožinu IP adres od toho, kdo mu poskytuje konektivitu - tedy tak je to obvykle ) takže ani z centrálního registru ripe.net jaksi nic nezjistíte, protože neznáte vnitřní vztahy.P.S. pokud se nechcete ptát Vašeho ISP přímo, tak jim pošlete dotaz, zda Vám mohou poskytnout pevnou veřejnou IP a za kolik a uvidíte.

Verejná mi nechýba, som len zvedavý, ale ak je na 1 IP tisic ľudí a 1 z nich dostane BAN tam, kde som aj ja, prestane to byť len zvedavosť. Alebo aj cez NAT má daný web odlíši?

Ne, neodlisi. Ale rozumne servery s tim pocitaji a davaji ban na uzivatelske jmeno a pak teprve na IP (pokud dostane ban vic uzivatelu z dane IP).

Vďaka. Snáď sa toho nedožijem. Externá IP stojí 11,85 €, routovaná* 19,92 €, čo je dosť.*čo to je? Šiel by som cez ich router a teda by nás bolo viac?

* to ti vysvětlí poskytovatel. Hádám, že ta levnější je 1:1 NAT veřejné IP na tvou privátní v síti ISP, routovanou budeš mít na WAN rozhraní svého routeru.

Zle som pozeral. NAT 1:1 pre rodinné domy nie je. Ale snáď BAN z mojej IP nedostane nikto

Teoreticky cely Internet ak si to predstavis ako Internet v Internete. Dalo by sa pouzit cervene tlacitko umoznujuce dat BAN celemu Internetu. Mozno tak tlacitko aj existuje.

Za NATem teoreticky muzou byt desitky milionu IP adres, takze klidne vase dedina, okres, kraj i republika.

Nemluve o tom, ze muzes mit NAT a zatim NAT a za tim NAT, ale to uz zavani trosku masochismem.

no jasne..napr. Cina, Saudska arabie, Iran.. ti vsichni maji vlastne jednu pevnou IP na ktere vsichni jedou, protoze maji hranicni proxy (asi neni jen jedna ale i tak)

Proxy neni NAT

No ja pojedu v malych cislech a jenom 3 NATy za sebou...16mio krat 65536 krat 16mio = 18446 trilionu IP adresDalo by se rict, ze moznosti NATovani jsou skoro neomezene.

Pravdepodobne to vie zistiť Angry IP scanner - ideme na sieti 172.22.83.x - vypísal len zopár adries, takže pravdepodobne ISP iný rozsah na 1 IP nepoužíva

Michas ruzne veci dohromady, promin. Jiny zpusob nez zeptat se ISP neexistuje. Nehlede na to, ze vetsina ISP se muze nelibe divat na scannovani portu ve vlastni siti (rychly test na IP adresy jim snad vadit nebude)

Isp muze vsechny schovat za jednu jejich verejnou a zbytek davat zakaznikum, kteri si zaplati. Nevim proc by mel usp schovavat zakazniky, kteri nemaji verejnou pevnou pod vice verejnych adres.

To jak nakládá ISP se svými veřejnými adresami ví pouze on. Pokud s nimi chce šetřit tak muže připojovat klidně uplně všechny přes jednu veřejnou IP a taky to běžně ISP dělají, protože to je jednodušší a taky proto, že veřejné IPv4 adresy už nejsou tak dostupné jak dříve.

A po asi ani 10 rokoch každý ISP nedáva IPv6, zaujímavé

Pro ISP je to pouze komplikace navíc, protože pro koncového uživatele to je nezajímavá služba a pouze další finance navíc pro něco co nepotřebují. A pokud to nepotřebuje uživatel tak proč by se ISP snažil?

Hahaha, ta predstava, ze IPv6 je spasa je vtipna. Sice nektere problemy IPv4 resi, ale zase jine problemy uspesne vytvorila. A takove pridelovani pevnych IP adres pomoci DHCP je oproti IPv4 nefalsovany zazitek.