» Poradna » Web a internet

Kolísání rychlosti internetu (router)

Zdravím, mám problém s rychlostí internetu. Vlastním router TP-LINK TL-WR841N na který je připojen internet od poskytovatele Rio Media. Platím balíček 100MB x 100MB. Bohužel dochází k tomu, že často internet jede velmi pomalu a nebo nenačítá vůbec ani stránky. Po nějaké době funguje zase s dobrou rychlostí. Na routeru mám připojeno 3 PC a 4 telefony. Router se vyskytuje v bytovém domě.Prosím o radu. Děkuji.

Odpovědi na otázku

A k tomu dochází v ten okamžik na všech těchto zařízeních??

Bohužel ne, je to zcela náhodné.

Zkus resetovat router do tov. nastavení. Pokud to nepomůže, vyzkoušej jiný (může být vadný).

To je vcelku normálne správanie keď beži niečo cez wifi. Tiež záleží na tom, aké aplikácie cez ten router preháňaš. Torrenty, ICQ, skype a podobné vedia router zahltiť natoľko, že to potom robí takéto veci. Najzaujímavejšie je to, že spomenuté programy zahlcujú router celkom náhodne, tudíž ťa to môže zmiasť, pretože ešte pred týždňom, alebo včera to napríklad robiť nemuselo.

Je-li to mozne tak na overeni zapoj misto routeru pocitac a sleduj chovani, zda li bude dochazet k problemum s rychlosti a nacitanim stranek. Pokud ano, res to s poskytovatelem.Rychlost prenosu prez wifi se u tveho routeru pohybuje na hrane toho co ti poskytuje ISP. Staci zaruseni, ci vetsi vzdalenost od routeru a rychlost bude padat.