» Poradna » Mobily

Kolísající signál televize

Dobrý den, obracím se na vás s velkou prosbou o radu. Máme s manželem koupenou LED TV LG, se kterou nebyl doteď žádný problém. Od vánoc se ale začaly objevovat velké problémy s kolísajícím tv signálem. Obraz i zvuk se každé 2-3 s. zadrhne a následně poskočí dopředu, takže se na tv nedá skoro dívat. Signál chytáme přes STA, ale dle správce je vše v pořádku. Koupila jsem i nový koaxiální kabel, ale bez žádného zlepšení. Uvažovali jsme o koupi nové TV, ale pak jsme díky diagnostice ve stávající tv zjistili, že signál velice kolísá - od 100 do 60%, což dříve nebývalo. Obáváme se tedy, že by nám nová tv asi ani nepomohla. Zkoušela jsem tv přeladit a přenastavit do továrního nastavení a také bez úspěchu. Myslíme si, že nám někdo signál ruší.Chtěla jsem se zeptat, jestli byste náhodou neměl někdo z vás tip na zakoupení nějakého zesilovače nebo jiné technické "vychytávky", která by nám mohla se současným problémem pomoct? Případně jaký. Omlouvám se za položení tohoto dotazu, ale jsem technicky neznalá a už si nevím rady, jak bych mohla dál postupovat. Předem vám moc děkuji všem za ochotu, váš čas a radu S pozdravemMartina

Odpovědi na otázku

Jenže pokud to diagnostikuješ v TV, tak z toho nepoznáš, jestli kolísá signál nebo jestli je vadná TV :) Musela bys na tu diagnostiku použít jinou TV, která je zaručeně ok. A úplně ideálně nechat signál proměřit technikem, který má speciální měřící přijímač. Ten hned pozná, jestli signál kolísá nebo ho něco ruší.

První bych zkusil galvanický oddělovač TV signálu. Po stínění STA rozvodu občs lezou různá zavlečená napětí, takže TV z toho bývá občas běsná. Např tento: https://www.alza.cz/hama-antenni-galvanicky-o... ale jsou i jiné. Z vlastní zkušenosti bych už nikdy s neodděleným přívodem z STA televizi nezapnul.

Moc vam dekuji za cennou radu. Hned se jdu na to podivat Moc si toho vazim.Hezky vecerMartina

Nechci kazit radost, ale tohle nic nevyřeší.

Tohle příčinou určitě není. Galvanický oddělovač má smysl jen tehdy, pokud je TV připojená současně i k jinému zařízení, které má třívodičové připojení k síti 230V (třeba počítač). Pokud je TV pouze zapojena do zásuvky a k anténě, tak je ten oddělovač k ničemu.

K jaké anténě je TV připojená? Je v pořádku a není "uhnutá" ???

Nezapnuli vám někde poblíž LTE BTSku? Nepořídil si někdo ze sousedů LTE internet? Začal bych filtrem.

A. spýtal by som sa 2-3 susedov, na ich skúsenosť zo signálom . B . preniesť TV k "čistým " sudedom a odskúšať . C. Aký bol Tv pred tým , tiež LED , alebo stará klasika ? D. skontrolovať , vymeniť zásuvku .

Terazn ma napadlo . Máte internet . Zapujte k TV PC , alebo NB a použite HDMI kabel a dajte tam nejakú internetovu TV . Ak bude obraz OK , hneď budete vedieť na čom ste ! Podľa mňa bude 100% !

Moc děkujeme za všechny rady, vyzkoušíme doma s manželem. Moc si vážím vašich tipů a postřehů.Moc vás zdravíMartina

Martino půjčete si někde obyčejnou tv anténu do bytu.Od sousedů zjistěte zda v domě lze takto signál přijímat a odzkoušejte samotný tuner na tv.Kolísání signálu sice může způsobovat výpadky ,ale důležitým parametrem je chybovost signálu tzv. kvalita signálu.

Neboli uroveň bitové chyby