Kolik TB zvládne SATA2?

Mám aktuálně v PC 2x 500GB HDD, uvažuji o koupí většího 1 HDD... Někde jsem letmo zaslechl, že SATA2 dokáže pracovat jen s 2TB disky.... Je to pravda, nebo zkousne i větší?

Odpovědi na otázku

Můžou být i větší. 2TB je hranice pro disky inicializované jako MBR. Větší disky je nutno inicializovat jako GPT.

A jo, to bude to co jsem asi slyšel, jen se mi od toho vykouřilo to MBR...Nicméně deska je starej kousek, tuším K9N6GM od MSI... No disk bude datovej, takže by asi mohl běžet i pod GPT :-? ?Aktuálně Win 7.

Windows 7 GPT podporují, takže v tom problém nebude. Ale pokud ten disk nebude vysloveně archívní, tak si dej pozor, aby jsi nekoupil SMR disk (tzv. šindelový zápis).

No přemýšlím nad https://www.tsbohemia.cz/wd-blue-2tb-wd20ezrz_d236... případně ta samá značka se 4TB...

Neni to pravda.Jakou mate zakladni desku? Jaky mate operacni system? To jsou dulezite informace (na rozdil od toho SATA2).

Tusim ze uz od ATA-100 je povina implementace LBA48, tj limitem disku je 128 PiB (puvodni limit LBA28 bylo 128GiB)A pak uz je to jen problem software, MBR disky max 2TiB, dale uz jen GPT ale ani to neni nijak vyznmne omezujici