Kolik RAM můžu dokoupit?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, o jakou velikost můžu zvětšit paměť RAM v mém ntb. Mám notebook asus x555lj s 6GB RAM. Můj známý mi nabídl 8GB RAM-ku za 400 KČ a proto se chci zeptat, zdali jde RAM ještě více rozšířit u mého typu ntb. Popřípadě, zda by bylo nutné vytáhnout starší RAM-ky abych je mohl nahradit 8GB. Předem díky za odpověď :)

Odpovědi na otázku

Tak v prvom rade sa pozri kolko máš volných slotov na RAMku. Ak nemáš žiaden volný slot, budeš musiet starú vitiahnut a nahradit novou

Ako sa tak pozerám, našiel som že tvoj ntb podporuje max 8 gb ram a má 1 slot

Do ntb se podívám až k večeru... Poté vám napíšu, jak to vypadá... a to s tím jedním slotem asi bude pravda :/

aha, tak ze ty sa spytas radsej v poradni, ked hladas lekvar, ale do spajze sa nepozries.

Ano, máte pravdu. Otevřením notebooku sice zjistím, kolik mám slotů, ale už ne, kolik RAM notebook podporuje :) proto se ptám :)

A google má dnes dovolenou??? Že by ses podíval tam? Odkaz ti dávat nebudu - napiš si to sám. Mi to trvalo zjistit pár sekund

Vážně? To je divné. Já hledal půl hodiny a nenašel nic. Našel jsem pouze typy x555l, x555la,... ale lj ne :/ a potíž je v tom, že každý ntb ze série x555 podporuje jiné množství RAM. Například x555la podporuje 12GB RAM, zatím co jiný typ x555 podporuje pouze 8 GB :)

Ale píšeš že máš LJ a né LA.... Tak proč nehledáš podle tvého typu??? Taky je tam ještě za tím číslo a podle toho je konkrétní konfigurace toho daného typu. Že neumíš napsat ani ten název do google je velmi smutnéhttps://www.google.cz/https://www.google.cz/

Psal jsem lj, ale lj to nenašlo :) Našlo to pouze jiné typy :)

proč to v mých odkazech teda je???

Na paměť se už vykašli a zeptej se známého jestli by neměl pro tebe SSD disk. Ten - na rozdíl od 6 nebo 8 GB paměti - opravdu poznáš u každé činnosti.

Rozdíl skoro nepoznáte a ušetřené čtyři stovky můžete propít.