» Poradna » Windows (a jiné OS)

Kolik potřebuje Virtualbox volného místa na oddílu k provozu

Zdravím. Nainstaloval jsem po delší době Virtualbox na zkoušení instalačky Windows. Mám momentálně na C oddílu 248 GB a volný neobsazené místo je 95GB. Stačí to na vyzkoušení. Vše funguje do připojení isa a spuštění. Hází to Error. Nepodařilo se otevřít sezení k virtuálnímu počítači W10-1709 Vypíše: The virtual machine 'W10-1709' has terminated unexpectedly during startup with exit code 1 (0x1). More details may be available in 'C:\Users\lanin\VirtualBox VMs\W10-1709\Logs\VBoxHardening.log'.Návratový kód: E_FAIL (0x80004005)Komponenta: MachineWrapRozhraní: IMachine {b2547866-a0a1-4391-8b86-6952d82efaa0}Stalo se to už někomu. Ví někdo poradit.

Odpovědi na otázku

Tato chyba se mi stala po aktualizaci na nejake starsi verzi Win 10. Stacilo znovu preinstalovat VirtualBox.

Virtuální disk bude tak velký, jak ho vytvoříš, zadává se max velikost, do které image postupně poroste podle potřeby.Je na CPU funkční virtualizace? Někdy je potřeba zapnout v BIOSu a některé procesory ji nemají vůbec.

Zkusím odinstalovat verze 5.1.10 a nainstalovat aktuální. Tento problém jsem nikdy neměl. Nechal jsem si skládat pc v servisu, jak to dělá Alza apd. . Dnes po letech zjišťují, že funkcí nabotovat přes USB flash disk na složeném pc nejde. Botuje mi přes mechaniku dvd v pořádku. Po nastavení v Biousu na botovaní z USB flash disku jen stálé vyhledává systém k spuštění do nekonečna. Na notebooku Aspire zcela funguje vše v pořádku. Na stolním pc ne. Bez vypálení DVD, botovací instalačka nefunkční. Když vezmu, že Windows 10 se stálé updatuje, je to otrava. V čem by mohl byt problém nevím. Jelikož notebook má UEFI rozhraní a stolní pc jede na LEGASY, tak jediný způsob zkoušení vidím virtuální pc. Měnit GPT disk na MBR je blbost. Dvakrát jsem to provedl, kupa roboty. Nezbývá než znova přepsat DVD. Flash disk zůstává záhadou.

Pro bootování z USB je někdy potřeba vypnout fast boot.

To nevím, podívám se. Je to staré pc z roku 2011 GIGABYTE Ultra Durable 880 GMA-USB3. Bios jak na ukazkovém videu https://youtu.be/ZMlhE65Y1V4https://youtu.be/ZMlhE65Y1V4

to bude podle mne něco s těmi W10. Host systém s Virtualboxem je taky Windows?

Přišel jsem z odpolední a odinstaloval VirtualBox-5.1.10-112026-Win. Stahl a instaloval nejnovější verzí VirtualBox-5.2.8-121009-Win. Vše je již v pořádku. Konečně mohu testovat.Pokud vyrobím botovací USB flash disk, tak přece překopírováním obsahu botovacího DVD nebo isa bude instalačka Windows funkční na libovolném pc. Nechápu, na notebooku je to OK a mé stolní pc instalačku nevidí. Nastavím přes F12, vyberu USB HDD a ENTER nebo přes DEL přímo v Biosu na Boot menu priority i přehodím pořadí botovaní a uložím. Obě možností obdobný výsledek. Nekonečné hledaní a instalačku pc nespustíČím to asi může být ???