» Poradna » Notebooky

Kolik gb staci na zálohu fotek

Dobrý den,můžete mě poradit,mám v mobilu přes 8000fotek a ráda bych je uložila na externí disk.Jak velkou kapacitu/GB/ by měl disk mít,aby se tam vešly jěště další?DÍKY

Odpovědi na otázku

A proč se nepodíváte do mobilu, kolik zabírají? jak máme vědět, v jakém rozlišení fotíte?

Taky koukej na poměr ceny a úložiště. Já mám v boxu 3TB.

Nevím, o jak velké fotky se jedná a jakým tempem jich přibývá, ale nejmenší plotnový externí disk, který má cenu kupovat, je 1TB (1000GB). Pokud bych bral orientačně 10 MB na jednu fotku, tak je rezerva do budoucna... dostatečná.Menší disky jsou levnější jenom o pár procent. Větší disky, i když poměr kapacita/cena může vycházet lépe, už jsou ve výsledku výrazně dražší.

Což se takhle podívat v tom mobilu kolik místa ty fotky zabírají? Ale pokud kupovat externí HDD tak minimálně 1TB (1000GB)...

Asi tak.

1) podívej se, jak velká je jedna fotka a snadno si to napočítáš2) pokud hodláš koupit externí disk, tak nekupuj hotové řešení - u malých 2,5 palcových disků rozhodně ne - ale boxík + disk (kdyžtak poradím přesný typ), je to spolehlivější a snáz se řeší případné "nehody". Domů pak vem radši velký 3,5 palcový disk - potřebuje sice napájecí adaptér, ale taky je na zálohy spolehlivější.

Dámo, zajisté časem další přibudou, Možná i nějaké video. Orientačně aspoň 750 GB a výš. U nás pro 3 členy 1 TB už nestačí.

500 GB stačí, míň nemá smysl, klidně 1000 GB. Určitě USB3 připojení, můžeš mít "skladný" 2,5" (třeba skládačka disk + obal) bez extra zdroje nebo velkou "mrchu" 3,5" se zdrojem (buď v obalu nebo v doku).

Jak komu.

Je jedno, jakou má disk kapacitu, každý bude dříve nebo později malý. A navíc se může pokazit. Jestli cenově vychází nejlépe 1TB, kup 1TB. Počítěj s tím, že jestli nebudeš mít zálohu, tak jednoho dne o data přijdeš, takže kup rovnou dva, střídej je a nenechávej oba připojené...

640GB musí stačit každému..

Nejlepsi externi disk je sitove uloziste.... amen... tahat data po exteracich a flashkach BTW pro zalohu fotek lze taky velmi dobre vyuzit vestavenou sluzbu synchronizace do "cloudu" at uz Google fotky, nebo iCloud... nebo oboji a pripadne nejake dalsi. Vyhoda je v tom ze synchronizace probiha automaticky, netreba to resit rucne

fotky google je základ co by měl mít každej nastavený.. přepnout na neomezenou velikost a mám aspoň jistotu že když všechny zálohy vezme čert tak strejda google to bude mít. Zajímavý jak málo lidí to využívá.. a nevadí jim ani to že by někam posílali svoje fotky.. zdá se jim to složitý.. vysvětluju, ukazuju a stejně když někomu posílaj fotky z dovolený tak to cpou po třech do mailu a zasíraj tím všem v okolí mailbox.

Jo souhlas... A pri ztrate/rozbiti zarizeni bulej ze prisli o vsechno... no za hloupost se plati. O dalsich vyhodach provazanych uctu na telefonu a PC nemluve...

Škoda, že Google ruší automatickou synchronizaci.

žádnou synchronizaci fotek z telefonu neruší. Ruší se jen propojení fotek google s google diskem, tzn. že fotky google se mohly komplet zobrazit na google disku.. zbytečná funkce.. kdo to využíval a proč ?

Jak jsi na takovou blbost přišel?