» Poradna » Programy

Kódování wordu

Dobrý den, nastíním vám svůj problém. Týden zpět jsem si dal v počítači tovární nastavení, všechny důležité soubory jsem si uložil na externí disk, počítač úspěšně dal do továrka. Teď vše bezpečně běží, ale nastal problém, zapomněl jsem tam jeden soubor který jsem si nezálohoval. A tak jsem si stáhnul program Recuva a soubory potřebné jsem našel, byly to zápisky ve wordu.Když si soubory vytáhnu zpět u všech, když otevřu word mi to ukáže divné znaky a dá mi to na výběr kódování ve kterém to chci otevřít, ale ani jeden z nich nezmění ty divné znaky na normální písmenka a nedokážu dostat ten soubor do zpětné podoby. přikládám screen https://prnt.sc/rm1wtj Nevěděl by někdo prosím jak dostat soubory zase do normální textové podoby ? Děkuji za odpověď Matěj.

Odpovědi na otázku

Soubor byl nejspíš už poškozen a pravděpodobně z něj už nic rozumného nedostaneš.

Díky za odpověď, dá se myslíš tedy dostat z těch souborů co jsem měl v počítači před továrním nastavením ještě něco smysluplného ?

To záleží jen na tom, zda už byly přepsány nebo ne. To ti ukáže už Recuva. Použitelně obnovit jdou prakticky jen ty, které ukáže jako zelené bez poškození. Jakkoliv přepsané, byť jen částečně, už jsou většinou k ničemu.

soubory jsem měl ve složce, když zadám název složky svítí mi zeleně a po překopírování na plochu ve složce nic není :D

Spíš se podívej, v jakém stavu jsou přímo ty soubory. Složka je jen popis umístění, není to soubor.