» Poradna » Mobily

Kodek HEVC

Ahoj, Mám dva počítače z toho jeden je už opravdu starý který používám jen na vytváření textových souborů, stahování a sledování filmů. Stáhl jsem si nějaká videa s kodekem HEVC a ten starý počítač je nedokáže uspokojivě přehrávat (sekají se).Mám možnost od známého získat starší grafickou kartu, ale je lepší než co tam je teď. Pomůže výměna grafické karty s přehráváním těchto videí nebo je to o procesoru?

Odpovědi na otázku

Pokial tá grafická karta podporuje dekódovanie HEVC, tak pomôže.

Díky

Nepomůže, musela byt to být novější karta, která už ho hardwarově podporuje. Nejlevnější se zaručenou podporou je GTX1030. Tu koupíš použitou za pár stovek.