» Poradna » Programy

Kočka u počítače.

Zrovna sedím u počítače a naše kočka se dožaduje mojí pozornosti, leze mi na klín a chce se projít po klávesnici. Tak by se mi hodil nějaký prográmek, že jako bych měl na ploše ikonu, pokud by hrozil nájezd kočky tak bych na tu ikonu kliknul a klávesnice by se zablokovala a až by kočka zase odešla, klávesnici bych odblokoval. Nevíte o něčem?

Odpovědi na otázku

Jen mala technicka: Vy mate LCD monitor, ze?

Zatím jsme se nezmohli, jedno z oblíbených míst naší kočky je na monitoru, sedí tam a packou seká po kurzoru.

To jsem mel prave na mysli. Obvykle kocka polehava na CRT a nelozi po klavesnici. Pak jsou ve velke nevyhode majitele LCD, kde kocka ze zjevnych duvodu nema na cem polehavat. :o))))

Zamknout klavesnici lze pres Ctrl+Alt+Delete.

No neco na tom bude. Nase kocka casto spi rodicum na klavesnici. A rodice maji LCD

nevim co s tím má společnýho monitor, ale má klavesnice, co jsem měl, měla zkratku fn+Fněco , a zamčela se.

Monitor s tim ma spolecneho dost. Idealni misto pro kocku je na CRT monitoru*, nic ji pak nelaka k prochazkam po klavesnici.

*Pro lidi, kteri kockam nerozumeji uvedeu duvody:
- hreje to
- je to vysoko
- stale na ni nekdo kouka.

ne vzdy, mam 22 dell crt a kocka krom toho, ze mi v prvnich par dnech udelala v nestrezene chvili hezky skrabanec pres reflex ho totalne ignoruje .. za to klavesnice, v pasirovani se do stolu, ci do zadu ke kabelum, to je jeji, pac vi, ze ji budu odhanet a ma na par minut o zabavu postarano .. teplo crt ignoruje, vetsinou lezi v posteli nebo v pelechu

Je to FN+F12,alebo FN+F11, jedno z toho je zamknutie klavesnice a druhe nastavenie pipania klaves po stlaceni.

BTW: macicky su super zvieratka. Nic milsie zo zvieracej rise nepoznam.

Este dodam, ze funkciu FN a k tomu zaykanie klavesnice nema kazda klavesnica.

LOL
super thread

taková ptákovina a ty seš z toho úplně naměko. Kočička hajá a ty se rozplýváš.

A preco ju nepustit k pocitacu, nech si zahra klasiku (z 1984) Alley Cat... Urcite bude mat lepsie skore ako Ty
To vylihovanie na CRT-cku asi nie je moc zdrave (ozarovanie) - nakoniec Vam bude macka svietit aj v noci - az ked potiahnes za chvost, tak sa "vypne". Inak dobry thread na odreagovanie...

mozem potvrdit. moj kocur ma tiez nutkanie prechadzat sa po klavesnici, chytat moju ruku, ked hybem mysou a hryzt do kablov.
minule postlacal, taku kombinaciu klaves, ze som musel restartovat komp, lebo chcel vsetky subory len kopirovat

a co je na tom divneho'? Kocky prece chytaj mysi

jojo,to je klasiika, mě to dělá taky, je zvědavá
jediná možnost je buď jí z klávesnic všas sundat, nebo zamknout přes win key + L .-)
df_cz

Dej si na pozadí fotku nějakého rozzuřeného psa, případně psa jako šetřič obrazovky i s pořádným štěkotem.

pochybuji že fotka psa by nějakou kočku rozhodilo, vůbec by si toho nevšimla.

Porid si psa, uvidis ze pak kocka bude mit jiny problemy nez tobe lizt po klavesnici.

Jo kde jsou ty doby co mi kočka ležela na monitoru-14" a prackou chytala hlavičku tiskárny StarJet 48, lovila kurzor myši, na LCD to už nejde tiskárna už někde leží ve sběrně, počítač je už bůh ví kolikátý jen ta kočka je stejná a leží u židle na stůl se jí už nechce safra jak ty roky letí.......

Win + L

kočka má bejt venku, vykopni jí ven svini... to by mě mrdlo mít takovou bestii v místnosti

taký hlúpy si sa narodil, alebo vypracoval?

ne, jsem asi poslední který si myslí že NENÍ normální mít čokla v posteli, kočku na monitoru a vůbec...

tuhle přiblblou módu tahat si zvířata do postele přitáhli měšťáci, lidi na vsi v životě nenapadlo tahat si zvířata do chalupy!

To Aslan:
Bez urazky "Osle kde si videl ze by kocka nebyla doma ???"
Lide si od jakteziv porizovali kocku domu aby jm chytala mysi at uz v komorach kde skladovali "repu, zemaky a pote hlavne obili", jako odmenu za nachytane mysi lide kockam davali mliko a pousteli je do kuchyne. V kuchyni mnoho lidi mivalo kachlove kamna, pece, sporaky atd.. V pripade kachlaku a peci, kocky lezelyprimo nahore na nich. V pripade sporaku kocky lezely na luzku, ktere byvalo vzdy pobliz kamen.

Cili nechapu, kde si prisel k te hlouposti ze kocky domu nepatri !!!

Ale klid, to holt pise clovek, ktery nejspis nikdy zvire nemel.

"jako odmenu za nachytane mysi lide kockam davali mliko "

Jenom technická připomínka: kravské mléko je pro kočku zcela nevhodné, neboť obsahuje laktózu (mléčný cukr), která je pro kočku těžce stravitelná a může způsobovat dietetický průjem.

Cista pravda, vela ludi si to vobec neuvedomuje a ani netusi. Ovela vhodnejsie je macke davat cistu pitnu vodu, aj ked to kravske mlieko nerobi problem vsetkym mackam.

ukaz mi nekoho na vesnici kdo dava kocce misto mlika (pro ty co jim to vadi tak mleka) vodu ? odjakziva vzdycky se davalo mliko. (pro ty co jim to vadi tak mleka)

No bohuzial dedinacania vo vacsine pripadov ani netusia, co je pre zvierata vhodne a co nie.Davaju im to, co sa sami jedia. Vacsina maciek to mlieko vypije(co ma aj robit, ked ine nedostane).

Linuxák [212.80.64.xxx] | 14. 11. 2007 16:05
Ty kozí hlavo z malej očovej,nejen bych kopl kočku do prdele ale aji tebe,krovinár.

ne vsechno uz je stredovek a v nem byvaly povery a podobny nesmysly .. kockam opravdu nesvedci mliko kvuli laktoze jenz nejde pro ne stravit a maji pak sracku .. nektery veci z minulosti brat, pac zkusenost je jedinecna, ale dnes i treba zkusit google :D

2Tonic: a kde tys viděl aby kočka byla doma ??? Že kočka chytá myši v komoře, to sis přečet ve slabikáři co??? Já žiju na vesnici od narození a ještě jsem neviděl ani u jiných lidí aby si tahali zvířectvo do obytných místností. Kočka patří na seník, do stodoly, v nejlepším případě na půdu, ale nikdy ne do místnosti!!!

2Tonis: a ještě: je vidět že jseš městskej blbeček protože napsat takovou píčovinu že v komoře se skladuje řepa, brambory a nebo dokonce obilí, tak to může napsat akorát dementní kokot, kterej viděl venkov akorát na obrázku od Lady !!!

vidlak a navic v hlave naseneno, evidentne to s tim pokrytim internetu nebude tak spatny, kdyz ho maj i takovy

súhlasím s pokrývaní dedín internetom, ale aby ho zavádzali do každej diery, kde sa píše v kalendári rok 1850 a ľudia majú správanie a vyjadrovanie ako z praveku, tak to je už sila.

Či si pustíš zviera do bytu alebo nie, nezáleží od toho, či bývaš na vidieku alebo v meste, ale v prvom rade to závisí od človeka, aký má na toto názor. Tiež mám kopec známych na dedine, tak isto aj rodinu. Niektorí púšťajú do domu psov a iní nie, podobne aj mačky. Alebo ďalší príklad, kamarátka chová mačky a psa a býva na dedine. Psa do domu pustí a tiež aj mačku, ale kocúra už nie, lebo nemá "vychovanie". Podobne by som mohol pokračovať ďalším príkladom z mesta. Niektorí psa do domu pustia, iní nie. Takže negeneralizuj, že ľudia na dedine robia to a v meste zas ono, pretože keby som mal vidiečanov posudzovať len podľa teba a tvojho vyjadrovania, tak by som o nich veľkú mienku nemal

Mě by nenapadlo si pořizovat kočku, kdybych byl měšťák v bytě a kočka by byla vlastně pořád jen doma a nemohla se proběhnout ven.

Naše kočky nocují v kočičím domečku mimo barák, ale od rána do noci jsou (až na výjimky spojené s vyměšováním) většinou doma. Kór teď, když teplota klesá k nule.

aha takze kocka je dulezitejsi, nez clovek? mit ji doma a starat se o ni je v byte spatny? nemam dojem, ze by se ta moje trapila :/

Venkovští burani raději topí koťata (což je protizákonné), než by nechali kočku vykastrovat. My máme doma dva kocourky (16 a 17 let) a díky tomu, že v posteli hezky hřejí, ušetříme v noci za topení.

Ty kozí hlavo z malej očovej,nejen bych kopl kočku do prdele ale aji tebe,krovinár.

Linuxák [212.80.64.xxx] | 14. 11. 2007 16:05
Ty kozí hlavo z malej očovej,nejen bych kopl kočku do prdele ale aji tebe,krovinár.

No Ty si riadny kokot. Teba by mali vykopnut von, lebo takymi nazormi skodis okolo seba.

Linuxák [212.80.64.xxx] | 14. 11. 2007 16:05
Ty kozí hlavo z malej očovej,nejen bych kopl kočku do prdele ale aji tebe,krovinár.

Lepší kocour v troubě než kočka na klávesnici

To je v pohodě. Mě spí kočka na bedně počítače a když mam otevřený dekel, tak leze dovnitř do bedny.

neviem co sa stazujes .. ja by som namiesto svojej starej mal rad nejaku "kocku" pri PC

Naše kočky mají neovladatelnou touhu na klávesnici mačkat tlačítko pro uspání PC. A pokud ne, vždy leží za klávesnicema tak, aby byly zmíněnému tlačítku co možná nejblíže.

Většinou ale vylehávají na křeslech v kanclu; popřípadě sejdou po schodech do kuchyně a mňaučí u ledničky

LCDéčka je opravdu nebaví.

...a už víte jak umějí vaše kočky zdrhat?? půjčím vám svého debilního psa...

Víme, umí

Psi, a to nejen ti debilní, mají přístup do našeho baráku/dvora zapovězen

Jenom debilní pes by si na mého osmikilového kocoura troufnul. Kdysi to jeden pitbull zkusil a měli co dělat, aby ho zachránili před vykrvácením.

Ej, pravdu vravis, moj cierny kocurik raz prefackal labkami aj nemeckeho ovciaka. Tesne predtym sa nafukol, ze bol tri krat vacsi ako obvykle. Sam som sa nalakal.

Pošli ji chytat myši.

Vy byste nechal svoji kocku chytat mys v cene cca 1600Kc??!

Kočka patří do sklepa,do kůlny,do stodoly nebo na půdu ale ne do bytu.

To je obdobne moudra myslenka, jako ze pekinez (coz je biologicky vzato pry take pes) patri do boudy na zahradu nebo do zaprahu pred sane na Aljasce.

Já jsem na domácí zvířata měl obdobný názor a až dosud jsem jim vzdoroval ale začátkem prázdnin nám nějaký dobrodinec strčiil za vrata černobílé kotě a ono tak žalostně mňoukalo - zkrátka ukecali mne.
Tak jsem se nedozvěděl jak kliknutím na ikonu odpojit klávesnici (těžko mačkat Ctrl Alt Del když kočka stojí na klávesnici) ale aspoň jsme si pokecali.

udelej si zastupce na prepnuti uzivatele.. jediny rychly reseni.. tohle jdej jako cil zastupce "shutdown -l -t 00" bez uvozovek,.......

OMYL TO JE LOGOFF mmt a poslu spravnej..

"rundll32.exe user32.dll,LockWorkStation" takhle

Thread to bol suprový, páčil sa mi okrem iného aj preto, lebo zbožňujem mačky. Keby tu bol karmový systém, máš odo mňa pár bodov ku karme. Takto ti aspoň virtuálne zvyšujem karmu, takže: K+
BTW však to tu už bolo napísané, ako to ide urobiť: Win klávesnica + L

ale ne ve chvili kdyz se ti vali na klavesnici chlupata koule a posledni spojeni s realitou je vernejch 800dpi v pravacce..

Máte nevychovaný kočky Ta moje nic takového nedělá ta leží jen na počítači a kouká okolo co se děje.

Není třeba vychovávat kočku, je třeba vychovat manželku, aby kočku zabavila. Pak vám nepoleze na klávesnici ani na monitor. Tak sem to vyřešil já. Jinak ty debilní kecy o tom jak zvířata patřej jen ven, tak to je skutečně vidět, že někteří diskutéři jsou nejen z vesnice, ale ještě mají v hlavě otruby. Tupci.

Jsem z města, zvířata mám celkem rád...ale do bytu bych asi nechtěl ani psa, ani kočku. Protože psa mám rád - ale PSA - takže žádný rozmazlený městský hafánek na hraní, ale normální správnej vořech, co lítá po venku a je s ním sranda, žádnou "kňučnu" a takovej pes by se v bytě trápil....ale chápu lidi, co si takového toho pokojového vezmou, jde jen o můj názor...kočky až tak nemusím, takže zvířata od dob křečků nevedu..navíc jsem alergik, takže vyloučeno...ale k té kočičce na klávesnici - známí, kde jsem za mala pořád byl měli kočky a co vím, tak kočka je mazel a ráda se nechává brát, takže mi přijít na klávesncii, tak ji chytnu, pohladím, postavím na zem, pohraju si s ní...a mám od ní na nějakou dobu pokoj, na co odpojovat klávesnici nebo ji blokovat?

Pes neumí příst. Naši kocourkové vědí, že klávesnice je tabu a respektují to, maximálně si vyskočí na klín a ducají hlavou do ruky. Když se pomazlí, jdou žebrat mlsoty k paničce.