» Poradna » Ostatní

Koaxiál a signál tv v pc

Dobrý den, mám problém s televizí v mém pc. Do televizní karty normálně zapojím koaxiál ze zásuvky ze zdi, kde je společná anténa. Vždy tele vize šla, ale najednou dneska nic. Karta je v poho, protože u kámoše jde. Tak jsem zapojil koaxiál do TV a nic. Nevíte jak proměřit koaxál, popř. televizní zásuvku? Čím to v multimetru změřím a hlavně jaký hodnoty by mi to mělo ukázat, prosím o radu.

Odpovědi na otázku

A to tam není žádnej signál? Jestli ani šum, je ten kabel mrtvej, jestli je tam šum, tam by se mohla laicky řečeno dotýkat izolace toho pevnýho čudlík (hodně laicky řečeno)

No prostě když zapnu tv a je tam jen šum a nulovej signál, ale jestli chyba v kabelu nebo zásuvce.

Hlavně tam nechci někam jebnout multimetr a potom ho odpálit, když budu zjišťovat co s tím je,

Prve co treba urobit v pripade spolocnej TV anteny je: opytat sa susedov ci maju signal.

A druhé je zkusit jiný kabel.

V multimetru opravdu televizní signál nezměříš, to je jistota :) Mohl bys teoreticky změřit, jestli kabel není někde přerušený, kdybys měl přístup k jeho druhému konci. Ale jinak ne.

A jak zjistím chybu v zásuvce? nebo někde jinde.

Pujcis si nekde TV a pripojis...

To je otázka na odborné měření. Ty jako laik nemáš jinou možnost, než zkusit jinou TV. Ale pokud zkoušels PC kartu i TV, tak je jasné, že ten signál tam prostě není. A je dost nepravděpodobné, že by chyba byla v zásuvce. Spíš někde mezi anténou a tou zásuvkou.