» Poradna » Programy

Knoppix nejde nainstalovat

Mam problem nainstalovat Knoppix na moj notebook. Normalne nabehne live CD potom graficke prostredie,
prepnem do konzoli dam knoppix-installer nabehne instalacia, vyberiem na ,ktory disk to chcem
Dam aby mi automaticky urobilo particie, potvrdim zmeny no a nic, napise mi nejaku chybu
"no such file a directory" a hodi
na zaciatok instalacie.

Zaujimave ,ze Debian som nainstaloval normalne a tiez Puppy linux som nainstaloval normalne s live cd.

Som rozhodnuti pre Knoppix kedze mam stary notebook a uz len live cd bezi svizne (debian siel spomalene)
Pouzival som Puppylinux ale to bola velmi biedna distribucia aj ked bezala tiez rychlo.

Disk je klasicky notebookovsky ATA 20 GB.

Je velmi smutne ,ze pri instalacii linuxu su taketo problemy. :(
Inak na 1 particiu si teda hodim ten Knoppix ak to pojde a na druhu my co odporucate?
Windows NT 4.0 alebo Windows 98 SE?
Diki.

Odpovědi na otázku

A co je to za notebook? Debian je docela svizny i na starsich strojich. Kdyztak tam muzes misto gnome nainstalovat xfce, ktere je rychlejsi. Knoppix je delany predevsim jako live CD a nevim snad o nikom, kdo by ho instaloval. Z toho mozna plynou problemy.

Zaujimave je ,ze cez klasicky cfdisk my particie isli vytvorit, tento raz to pise chybu pri formatovani.
:(

Tak mi prosim porad nejaku dobru nenarocnu distribuciu.
Notebook je Transmeta 533mhz, 256 mb ram, 20 gb hdd.

Na tohle bych ten Debian s klidem dal. Akorat misto gnome xfce

-> jehoVista : Pred rokmi som nainštaloval Knoppix na PC, a bez problémov. Ale je pravda, že inštalačná rutina
bola bez záruky, že to pôjde; na vlastné riziko. Bola to ešte staršia verzia Knoppixu 3.x(?)

-> Lolofonia : na notebook som nikdy Knoppix neinštaloval. Na starom Knoppixe sa musela spustiť inštalačná
rutina "privilegovaným spôsobom" pomocou 'sudo'. V konzole sa zadal príkaz 'sudo hdx-install' alebo tak nejak,
už si to presne nepamätám, už sú to roky.
Vyhľadaj niekde na tom liveCD, kde sa píše o inštalácii na HD, čo je tam presne uvedené.

Co sa týka Windows, tak pokiaľ chceš hrať hry, tak radšej Windows 98SE.

Oprava : voľakedy sa používal príkaz v konzole : sudo knx-hdinstall
teraz sa má použiť príkaz v konzole : sudo knoppix-installer
Takto sa to má. Ked' to nepôjde, tak smola.

dost casto se stane ze je chyba na mediu. Natahnete to znova z netu a udelejte kontrolu md5 pripadne jineho kontrolniho souctu ktery je nabizen pri tahani

Konecne som to nainstaloval a ani neviem ako ale pri botovani to napise chybu a nejde to :(

Zaujimave ,ze Puppy linux my isiel uplne bezproblemov a to iste aj Debian.
Avsak Debian my isiel pomaly. A Puppy som zas vymazal preto lebo mi na zive niekto napisal ,ze to neni plnohodnotny linux.

Tak aky plnohodnotny Linux pre Transmeta 533 mhz (ten procak je naozaj srot), 256 mb ram sdram, 16 mb graficka???

-> Lolofonia : akú chybu? bootloader je lilo?

Uz neviem, dal som si tam zas Puppy linux a ficim na tom.

Jak konkretne sel Debian pomalu?

No a co příště najít distribuci vhodnou pro váš HW? Není to jednodužší, než pak plakat, že se nedaří nestandardní operace? Ostatně hláška "nějaku chybu" nesvědčí moc o vašich administrátorských dovednostech. Proto se napříště do takovýchto harakiry nepouštějte, nebudete zklamán.

PrasatkoPee

"distribuci vhodnou pro váš HW" - copak to asi je? Vždyť na to se tady víceméně ptal. Zaručeně najdeš distri vyvíjené speciálně pro jeho hardware .
Radu nemám, jestli dobojoval, je to v poho. Já opravdu bych neváhal použít debian s jiným window manažerem, ale to přece jen je trochu složitější. A doplnil bych to klidně winxp - multiboot na notebooku s win98 je docela problematický, blbne to. A i když nevím, jak je na tom ta transmeta, xp snesou víc, než se obecně myslí.