» Poradna » Ostatní

Kniha v jpg

Ahojte, mám knihu v niekoľkých súboroch vo formáte jpg. Dá sa prekonvertovať napr. do súboru pdf, txt, docx, alebo iného, ktorý by sa dal použiť na čítanie aj na tlač?Ďakujem.

Odpovědi na otázku

Podívej se po programech typu OCR. Ty slouží k převodu obrázku na text.Ovšem připrav se na to, že jestli není scan dostatečně kvalitní, tak po korekci pár stránek si tu knížku radši koupíš. Ale i v nejlepším případě s tím bude šílená halda práce.

Je mnoho aplikací které udělají ze serie naskenovaných snímků PDF. Když pominu placené jako novější MS Office, acrobat creator atd. Tak jsou snadno dostupné free alternativy jako Libre Office, Foxit PDF a nebo třeba NAPS2. NAPS2 je sice open source aplikace určená hlavně pro skenování, ale lze tam velice rychle a snadno naskenované (nahrané) obrázky převést do PDF.

jpg se dá přece taky tisknout ... dokonce by to šlo asi složit do jednoho souboru nebo naopak rozložit do "co soubor, to stránka". Nicméně, v pdf apod. to bude elegantnější.

Tak tisknout knížku z obrázků (a je vcelku jestli jsou samostatně nebo "obalená" PDFkem), to by nejspíš vyšlo levněji si ji koupit, a možná i s podpisem autora

Na to jsi přišel jak ty víš jak to vypadá? A pokud napíšu "text" tak je jedno jestli ho budu tisknout jako PDF nebo JPG...

No, pokud jsou v tom PDF obrázky, tak je to skutečně jedno. Ale každý scan, bude mít v ploše zcela určitě minimálně body (daleko spíše ale plochy), které nebudou 100% bílé, takže se budou tisknout taky a nápň případně toner to žere "po kilech". Práci jsem takhle nucen tisknout scanované dokumenty, a co z té tiskárny leze je děsivý a jsem rád že to nemusím platit.Pokud ale do PDF vytiskneš například dokument z Wordu (tedy opravdu text), a budeš tisknout následně to PDF, tak se použije barva skutečně jen tam, kde jsou znaky. Na více stránkách je rozdíl ve spotřebě brutální.

Já mám teda na výběr v jaké kvalitě to chci vytisknout a ať koukám jak koukám tak na posledním papíře tištěném jako JPG je jenom text a zbytek je čistě bílý. Samozřejmě záleží jak (ne)kvalitně to někdo předtím nascanoval

A to nemluvím o možnosti, že to nemusí být ani scan, ale fotky.

Tak Abbyy zvládne i fotky knihy, pokud to není hnusná neostrá fotka telefonem za pološera. I z kompaktu v plném rozlišení to nedělá až tak problém - zkoušel jsem nějaké písemky a kus skript. Neostrost je větší problém než deformace stránky.

Tak Abbyy je taky ale OCR. V tomhle vlákně byla ale řeč o přímém tisku scanu, případně vyfocené stránky. Což v závislosti na kvalitě může přijít pěkně draho.

Zo skusenosti, OCR aj pri velmi kvalitnych scanoch mava problem spravne urcit spravne pismena. Cize vzdy po OCR je to mravencia praca vsetko skontrolovat.ABYY to farebne zvyraznuje, kde si nie je isty, ci spravne urcil pismeno.Ale presne ako pises vyssie, je s tym vzdy halda prace.

Tazatel mluvil i o čtení. Co se tisku týče, tak většina knih není formátu A4 a mnohdy ani normální A5, takže skeny se tisknou dost blbě.Jinak moc dobře vím, že OCR nemá 100% úspěšnost - záleží hodně na vstupní kvalitě - a že je nutné výstup projít a zkontrolovat.

perfektně ti to převede např. Abbyy Finereader. Pracuju se skeny často a už se mi ten soft bohatě vyplatil.

Taky ho používám. A opravy zvládne word.

nebo Libreoffice. A kdyby z toho chtěl udělat např. Epub pro čtečky, tak nacpat do free programu Sigil:https://sigil-ebook.com/

LO neumí gramatiku, jenom překlepy. Jinak Finereader je špička bez konkurence. Když si stáhne zkušební verzi tak jí má na 30 dnů zdarma, a i potom je v podstatě například pro studenta nebo člověka pracujícího s texty prakticky zadarmo. Poslední verze vezmou i obraz nafocený mobilem. Radši ale používám 20 mgpix levný kompakt - má stativový závit.

Word zas není zadarmo a je jen pro Windows Writer mi stačí s přehledem.

Zadarmo ne s výjimkou Androidu do 10,1 palce. Jinak je pro i Mac. LO je jinak použitelné, speciálně od verze 5.3, kdy můžu mít rozhraní, které nevypadá jako T602 v. 3.1.

Občas používám tohlehttp://www.onlineocr.net/Ale konvertovat tím celou knížku by asi byla dost piplačka.