» Poradna » Web a internet

Kluc alebo pristupova fraza je nespravna

Zdravím mám problém s wifi v našej bytovke. Wifi je zaheslovana a je pre celú bytovku. Na mobiloch funguje bez problémov ale na notebooku mi píše keď zadám heslo ze kluc alebo pristupova fraza je nesprávna pritom sa mi tak pár krát podarilo pripojiť a zrazu ma to vyhodí a zase mi to heslo nejde. Nikde som nenašiel fix na tento problém preto píšem sem. A heslo na 100 percent ide pretože na mobile to ide a na ntb sa to pár krát pripojilo. Ďakujem za rady

Odpovědi na otázku

A píšeš jistě to heslo ? nemáš místo čísel znaky a pod ? Tím bych začal, dost problému s heslama je prostě tím, že je uživatelé neumí napsat...

Na 100 percent to je správne na mobile to ide. :) A par krát ma napojilo no ale zase nič

Ked mas istotu, ze vies heslo, tak na svojom NB si najdi zoznam Wifi sieti. Svoju siet daj odstranit. Potom daj vyhladat Wifi siete, najdi tu svoju, prihlas sa a zadaj heslo.Ked chces vediet preco, tak pretoze Microsoft.

Toto som uz skusal ale nič. Diky aj tak :)

WEP 64/128bit otevřené/sdílení nebo TKIP/AES (WPA/WPA2) šifrování a autentifikaci máš také správně?

Nie som do toho odbornik skus mi objasnit o co ide a co by som mal urobit.

Trošku som patral a zistil som ze na mobile ukazuje to zabezpečenie wpa2 psk a na ntb web. Nemôže to nejak s tym súvisieť ?

Na ntb nastav stejný zabezpečení wpa2 (jako na mobilu) a dej tam to svoje heslo, uvidíš jestli tě to pustí

A ako to nastavím ? Tupy som do týchto vecí

Ak si to este nevyriesil tak treba si najst na internete ako manualne nastavit wifi pripojenie a tam nastavis sifrovanie wpa2-personal das heslo a potvrdis aj neviem presne ako sa to vola a ze sa pripoji na siet aj ked sa nesplnia poziadavky siete.. ja som to tak urobil u frajerky a islo jej to :)

Možná je to blbost, ale teoreticky... není ta WiFi pro omezenej počet lidí? Na mobilu seš přihlášenej prakticky perma, takže tam to nepoznáš, ale noťas zapínáš jen někdy, a když už se chceš připojit, tak třeba někdy může být plno.. Průběh by to mělo odpovídající: WiFinu tam uvidíš, ale na přihlašovací fázi se Ti to stopne.

Neni obmedzená to určite nie ale chapem co myslis

fix na tento problem je nepokusat sa pripajat cez steny. Este tak cez jednu ako-tak. Pri viac ako 2 stenach to robi presne to, co popisujes. Preto ti to niekedy ide a vacsinou ti to nejde. Hladaj lepsie miesto pre antenu.

Konečně správná odpověď. Všechno předtím byly hlouposti, zvláště ty s šifováním, šaškové - jasně psal, že se x-krát připojil.Vada je v kvalitě nebo intenzitě (nebo v obojím) signálu.

A žes nebyl tak chytrý "před bitvou", šašku? Aha vlastně, ty tady nejsi na to abys někomu něco rozumného poradil nebo doporučil, ty jsi tady na to abys tady propagoval svoje nesmyslné výtvory ...