» Poradna » Windows (a jiné OS)

Klonovanie systemu Windows 10 na SSD.

Zdravim. Rad by som si naklonoval pomocou Paragon hard disk manager adv. 16 system Windows 10 na SSD. Zaujima ma ci tento program, alebo iny naklonuje okrem particie C so systemom aj skrytu particiu Rezervovane systemom, ktora vznikla pri instalacii Windowsov, ma velkost 500MB. Robim to prvy krat a netusim, ci system nabootuje z SSD bez nej. Alebo ci nebude potrebna na spravnu funkcnost systemu. Neverim totiz, ze sa tiez naklonuje. Mate s tym skusenost? Dakujem.

Odpovědi na otázku

Čemu věříš či nevěříš, není podstatné. Klon disku je klon … k nerozeznání. Klonuje se disk.

Lenze ja klonujem system nie disk. Disk je ovela vacsi ako SSD a su na nom 4 particie. Chcem pouzit funkciu migrovania v tom programe Paragon Hard disk manager adv.16.

Hlavně naklonuj zavaděč. Pokud naklonovaný systém nenaběhne, opravíš to z instalačky.

Mnohem lepší je čistá instalace na SSD. Vyhneš se tak různému smetí a trvá to chvilku, možná míň než klonování.

Jakému smetí?Pokud si uživatel v systému sbírá smetí, tak přeinstalací se nic nevyřeší, protože ve své sběratelské činnosti bude pokračovat i po instalaci. Uživatel co ho nesbírá, nebo se ho umí pravidelně zbavit, si žádné smetí neponese.Pokud klonuje, ušetří si tím čas. Instalace je neskutečný strašák, představa že po roky udržovaný systém a nastaveném mikroklimatu v něm budu všechna nastavení, konfigurace dělat znovu tak mám minimálně na víkend co dělat. Je nepředstavitelné že bych instaloval systém jen proto že jsem si koupil nový disk. Pro mě je nepředstavitelné přeinstalovávat systém i když si koupím nový počítač, proč bych to dělal, prostě disk se systémem ze starého dám do nového, buď fyzicky nebo překlonovaný, zapnu a funguju dál.W10 velice dobře zvládají přenos mezi různým HW, navíc jsou de facto bezúdržbový systém. Jediný důvod k přeinstalaci bych měl, kdyby mi zhavarovaly systémové disky a zároveň záložní disk, což je dost nepravděpodobné

Neklonuj to!Je to na prd akorát ti to vytvoří windows který bude funkční tak z poloviny.Pokud máš například windows na HDD a chceš si ho dát na SSD. (To byl třeba můj případ)Tak si stáhni instalačku windows 10: https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/w... Vytvoř si instalační flash disk a nabootuj ho.Pak při instalaci kdy tě to vyzve zadat aktivační klíč tak klikni na NEMÁM AKTIVAČNÍ KLÍČA ono si to samo vezme licenci z HDD protože už tam ten windows jednou máš nainstalovaný.Ale týká se to případu že máš W10 legálně, pokud nemáš tak si hold udělej ten blbej klon přes Paraon. :)

Smím vědět jaký rozdíl je s tím že systém bude na SSD a ne na HDD nebo bráceně z pohledu jeho funkce, jaká polovina systému nebude fungovat.Proboha používejte tu kouli na hlavně, fakt to není jen záklapka na to aby vám tam nepršelo.Samo že systéem, až na rychlost, bude fungovat stejně na megnetickém ta solid state disku Není v tom vůbec žádný rozdíl."A ono si to samo vezme licenci z HDD protože už tam ten windows jednou máš nainstalovaný."Opět, použijte hlavu. Mám nový disk na který jsem chtěl klonovat starý systém, vy radíte instalovat, fajn, takže na tom disku žádný systém nainstalovaný NENÍ. A ne licenci z HDD si Windows neberou.W10 si "bere" licenci z aktivačních serverů MS, pokud ji nemá počítač v biosu. Aktivační servery biosu pak systém identifikují na základě otisku HW (závislé je to na základní desce) na kterém systém aktivujete.

Je pravda, že po čisté instalaci se musí nainstalovat nově i další software a nastavit ho. Ale samotná instalace je jednoduchá a rychlá. Spousta uživatelů stále něco instaluje a pak odinstalovává, až má zaprasený systém nebo ho čistí tak dlouho, až jim spadne. Čistá nová instalace znamená se tohohle všeho zbavit.