» Poradna » Notebooky

Klonování na SSD - nechává si 30GB oddíl "rezervováno systémem"

Zdravím Vás Vy chytřejší a prosím o odpověď na dotaz.Chci naklonovat systémový disk 320GB (zaplněno 40GB) s Win7 na ssd disk Kingston ssdnow300 120GB. Chtěl jsem na to použít program Easeus Todo Backup, který mi už s klonováním několikrát pomohl. Zaškrtl jsem podporu pro klonování na ssd, ale tentokrát si na novém disku samovolně zvětší oddíl "rezervováno systémem" ze 100MB na asi 30GB. Ptám se - udělal to záměrně a je to potřeba, nebo můžu zmenšit tento oddíl zase na původních 100MB? Vím, že ssd disky by neměly být zcela zaplněny, neudělal to program z tohoto důvodu? Nebo mám oddíl zmenšit a disk jen celý nezaplňovat, nebo ho rovnou naformátovat na o něco menší kapacitu? Jak velkou rezervu nechat? Dělá to i když bootuji z flash, ssd mám v notebooku a původní disk v usb rámečku a dělá to i když klonuji pod Windows na jiném pc a oba disky jsou zapojeny přes usb. Děkuji.

Odpovědi na otázku

Dá se říct, že neexistuje SW, který by neměl čudo-judo, zvané tak jasně a obvykle manuál. Klonovací SW se podobně jako SW na vedení kuchyňského komplexu, nastavují. A to je přesně to, co jsi neudělal. Je zcela běžné, že při klonu se oddíly výstupního drive proporcionálně zvětšují/zmenšují, že se dá nastavit, aby se naopak na výstupu vůbec velikostně "nepohly" (pokud se tam jejich velikosti vůbec vejdou (nemluvě o datech)) a mnoho další fičůrek se nastaviti dá. Takže moje rada? Študuj.

Povedlo se mi to právě naklonovat, zvolil jsem možnost clone by clone a velikosti oddílů jsou konečně stejné. Ono pokud člověk dělá věc poprvé, tak taky neví co a jak nastavit. Ono tam není psáno, co ty možnosti znamenají a ani co se stane když zmenším oddíl rezervovaný systémem. Prostě tam jsou nějaké možnosti a já jako celkem amatér jen nevím proč. Proto se raději zeptám zde. A co to potřebné ponechání volného místa na disku pro plynulý chod atd., stačí jen disk nezaplnit, nebo mám naformátovat na menší kapacitu? Kolik nechat? Díky.Pro zajímavost - start systému jsem změřil do znělky Windows 39s se SSD / 1min 38s s WD Scorpio WD3200BEVT 5400 ot. a zobrazení okna internetu 54s / 1min 55s. Takže v tomto je rychlost víc než dvojnásobná.

Díky za tip.

Nemáš zač.Ještě před týdnem jsem tahal migration kit na win 7 ze stránek o&o po aktivačním mailu zadarmo.