Klonování HDD na SSD

Zdravím,pořizuji si nové SSD do notebooku, kterým nahradím starý HDD, nicméně chtěl bych to nějakým způsobem naklonovat abych ho nemusel přeinstalovávat.Co jsem o tom slyšel tak to prý může být problém, protože původní HDD má 750 GB (i když je teď zaplněno jen přibližně 200 GB) zatímco SSD má jen 256 GB, takže naklonovat klasicky to může být problém.Pomohlo by kdybych prostě přes live distro Linuxu přetáhl veškerý obsah jednoho disku na druhý? Nebo by tam byl nějaký problém (třeba se skrytými soubory, nebo zaváděním systému)?

Odpovědi na otázku

oficiální účet redakce |  | Microsoft Windows 7 Chrome 66.0.3359.181

Doporučujeme nástroj Clonezilla. Podrobnosti včetně návodu, jak s ním pracovat, najdete v tomto článku:

Nebuď naivní (s tím linuxem). Klasicky to naklonuj. Rozhoduje pouze zaplněné místo. Z HDD napřed vše nepotřebné (osobní soubory, tempy atd.) vyhaž/přesuň jinam. A defragmentuj.

Ked iba prekopirujes vsetko z HDD na SSD tak nenabehne system. Musis dat klonovat disk.

Přetažením složek a souborů z jednoho disku na druhý pomocí live Linuxu je nesmysl. Jestli máš HDD 750GB a v něm Win, kdy zaplněno je cca 200GB a chceš to naklonovat na jiný HDD, ikdyž SSD, pak bych to řešil třeba tak, že pomocí nějakého partition manageru bych Win ze 750GB HDD, klidně i se zaplněním zmenšil na třeba 220GB a pak ho pomocí třeba AOMEI Backupper naklonoval na to SSD. A pak zas pomocí toho partition manageru to roztáhl na celý disk, pokud to tak chceš. Já jsem ale zastáncem děleného disku, ale o tom řeč nebyla.

Použij nástroj EaseUS Todo Backup, je jednoduchý a má přímo funkci migrování HDD na SSD u které se s rozdílnými velikostmi počítá.https://www.todo-backup.com/products/home/free-backup...

S Linuxem bych to nezkoušel z většího disku na menší, i když máte zaplněné menší místo. Zkuste to jiným programem, (např. přiloženým k SSD, pokud je).

K naklonování disků používám AXAGON ADSA-ST. Velmi snadné. https://axagon.eu/produkty/adsa-st