Klon stareho HDD na SSD

Zdravim.Chcem prejst z klasickeho HDD na SSD.Mam jednu otazku ohladom klonovania.Musim kupit SSD s rovnakou kapacitou ako stary HDD ktory chcem naklonovat?Stary ma kapacitu 500 GB,ale zaplnenych je iba 120.Musim kupit SSD tiez 500 GB,alebo staci 250 GB.Dakujem.

Odpovědi na otázku

Záleží čím a jak budeš klonovat. Dobrý software dokáže oddíly zmenšit, takže se to vejde i do 250GB. Blbý soft bude řvát že se to tam nevejde.Já jsem k těmto klonovacím potřebám používal Acronis a myslím že umí i to zmenšení oddílu.

Dik za odpoved.Na starom je plnych iba 120 GB takze by to mohlo byt kludne 1:1.Neviem ale ci novy nemusi byt tiez 500 GB ako stary.KLON my evokuje ze to musi byt takto,ale mozno aj nie.Preto prosim o radu.

Pokud budete dělat klon sektor po sektoru tak nový disk musí být stejně velký jako ten starý. Tam se totiž nehledí na obsazené nebo neobsazené místo, tam se musí fyzicky přečíst celý disk a celý se musí někam zapsat.Já ale klonování řeším tak že mám CD Acronis True Image Home: http://dl2.acronis.com/s/AcronisTrueImage2016_65... Z něj si nabootuju a vytvořím si image disku a uložím na NAS (nebo klidně externí disk, to je jedno). Následně starý disk vyndám a dám místo něj nový disk. A pak znovu nabootuju z CD Acronis a obnovím ten image na nový disk. Při tom si můžu upravit velikosti oddílů. Pak vyndám cd a nechám naběhnout systém z nového disku.

Takze pred vytvorenim Image nestaci spustit Acronis vo Win,ale treba dat bootovat z DVD(v tomto pripade Acronis) a tak spravit Image na externy disk?Chapem to spravne?

Asi ho stačí spustit ve win, ale pro tu obnovu z image stejně musíš mít CD/DVD. Navíc takovýmto způsobem si nemusím instalovat nějaký bazmek do systému. Stejně to použiju jednou a pak už to nepotřebuju.

Ten odkaz na Acronis je free verzia ci platena?

Netuším. Vždy jsem si myslel že je placený, ale je taky přibalován k různým "SSD Upgrade kitům" kde je zdarma. Taky vím že dříve byl zdarma když jsi měl disk od Seagate nebo WD (což má dnes asi každý). Ani nevím kde jsem vyšťoural ten link, ale je to jako plná verze volně stažitelná z webu acronisu. Tak předpokládám že se jedná o free verzi.

Tak super a dik moc.

Sorry,az teraz som to pochopil s tym oddilem.Dik.Takze kupim SSD aj s Acronis software.Niekde som to videl ako paket.

Vacsinou ku kazdemu SSD dostanes nejaky klonovaci softver, resp. odkaz na web, kde si taky stiahnes.

Mozes mat aj 10 TB HDD. Ak je tam zaplnenych napr. 100 GB, kludne naklonujes na 120 GB SSD a pod.