» Poradna » Mobily

Klon SIMkarty - Vodafone

Zdravím, mám od Vodafonu paušál s 12GB daty. Viděl jsem, že Vodafone nabízí druhou SIMku, se stejným číslem a tedy jede na stejný paušál. Operátor uvádí, že se má vždy jedna vypnout a zapnout tu druhou.Chtěl bych se zeptat jestli s tím někdo nemá přímo zkušenost, jak to funguje, jelikož bych třeba druhou sim použil do modemu pro PC, nebo ji třeba použil v arduinu. Kdyby jednou za určitý čas arduino aktivovalo GSM modem a odeslalo SMS, nebo něco přes internet. Tak když mám svou aktivní v telefonu co se třeba stane když zapnu ten modem na sdílení internetu a někdo mi začne volat? Nebo když jen arduino něco odešle a pak se vypne, že jsem, taky četl, že by se ta používaná karta měla "aktivovat" odeslanou smskou, voláním,... Jinak může zůstat neaktivní a hovory by chodili třeba na to vyple arduino a byl bych tedy nedostupný. Tak jen jestli s tímto třeba někdo nemá zkušenost a nepoužívá to?Předem díky za každou věcnou odpověď.

Odpovědi na otázku

Ano, dvě SIM se stejným číslem prostě nesmí být aktivní. Pravděpodobně když se přihlásí do sítě ta druhá, první se odpojí.

Ze zkušenosti vím, že když je jedna karta v cizině a druhá se později zapne doma, tak se přihlásí do sítě obě, akorát na tu v cizině se dá dovolat jen ze sítě operátora sítě, ve které je registrovaná.

To je docela možné, přeci jen se nejedná v takovém případě o jednu síť, ale o dvě, které jsou propojeny jen roamingem. Pokud by chtěl provozovat obě v domácí síti, tak to nejde nijak.

Proč to komplikovat? Koupím druhou SIM třeba Kaktus a jedu.

Tak nemusím platit další peníze za data, když je všechny většinou nevyužiji.

A ptám se taky ze zvědavosti, jak to funguje když je tu ta možnost. Ale jinak to v tom arduinu mám v plánu řešit nějakou SIMkou kaktusem.

Vodafon píše "Vždy je nutné mít zapnutou pouze jednu ze SIM karet." Takže jedno zařízení vypneš a druhé zapneš a obráceně.

Jo to jsem psal i na začátku v dotazu, že jsem to četl. Ale zajímá mě co se stane když to neudělám. Když zapnu obě dvě simky, která bude aktivní a jak to celé funguje.

Aktivní bude vždy ta, kterou zapneš jako poslední.

OK. A co ti brání v tom to vyzkoušet když ta SIM je zadarmo?

No nic mi v tom nebrání a asi to udělám. Jen jsem si říkal, že to tady třeba někdo řešil a podělí se o zkušenosti.

Když začneš obě sim. Tak si budou rušit navzájem signal. S velikou pravdepodobnosti ti potom nebude fungovat ani jedna

To je nesmyslné vysvětlení...

Služba Vodafone DvojSIMka není klon SIM karty v pravém slova smyslu (stejné IMSI, Ki aj.), ale prostě další SIM karta u operátora spárovaná se stejným číslem. Že to nejsou identické klony prozrazuje už to, že některé služby (hlavně mobilní platby) nelze provozovat na obou SIM kartách, ale pouze na té jedné hlavní. A co se týče provozu obou SIM karet najednou, tak prostě platí, která SIMka se naposled zaregistruje do sítě, tak ta je aktivní a na ni se budou přesměrovávat hovory a chodit SMS. Takže provozovat obě SIMky najednou není dobré z důvodu nepředvídatelnosti, kam budou chodit SMS, ale tragédie to žádná není. Jak jsem psal, pro síť to nejsou to klony, ale dvě různé SIMky, takže operátor proti tomu nemůže nijak zasahovat (blokovat, odpojovat) a naopak spíš musí počítat s tím (když DvojSIMky nabízí), že se občas do sítě přihlásí obě SIMky.

(u VF) lze provozovat dvě karty současně takto:- Jedna na hovory a sms- Druhá na data.Můžu dokonce tu internetovou nechat doma, a s tou telefonní odjet, a obě fungují

Ahoj. Dvojsim jsou 2 identická čísla. Ovšem v modemu ti nepůjde. Musel by si mít zvlášť datovou kartu s novým číslem.

Mel jsem moznost vyzkouset 3G modem s takovouto kartou. Prijde mi, ze jedna ma prioritu (ja mel tu druhou). Kdyz "hlavni" karta nejela, muj modem fungoval normalne. Kdyz "hlavni" karta jela, tak jsem si ani nesrtnul, pingy timeoutovaly. Kdyz "hlavni" karta jela, ale nebyl na ni zadny provoz, obcas se mi podarilo protahnout par dat, ale bylo to nepouzitelne.

Super, díky za info

Hri bez simkarti

Nauč se raději nejdříve česky než budeš odpovídat na něco, čemu zjevně nerozumíš.

Mně ve Vodafonu říkali (když jsem Dvousimku pořizoval), že aktivní je vždy ta, která se do sítě přihlásí jako první.