» Poradna » Ostatní

Klíčové pozadí - barva

Dlouhou dobu jsem používal klíčové pozadí - zelená barva buď látka nebo papír. Pak se chci zeptat, kde se dá sehnat nebo kde je možné koupit normální barvu na zdi, aby odpovídalo stejná barva jako klíčové pozadí. Pokud máte tip, prosím sem dejte odkaz.

Odpovědi na otázku

Vem si vzorník a vyber si nějakou podobnou. Stejně to kamera nikdy nenasnímá přesný odstín a SW to také nebere jen jako jednu konkrétní barvu, ale určité rozmezí.

Na barvě samotné nezáleží, kromě toho, aby byla odlišná od všechno, co chceš snímat. Zelenou zvolili prostě proto, že neodpovídá žádnému odstínu kůže nebo vlasů. Ale klidně tak se běžně používá modrá.