» Poradna » Notebooky

Klesnutie vykonu ntb po odpojeni z nabijacky

dobry den mam notebook asus rog gl552 mam problem ze vždy ked ho odpojim z nabijacky hra mi ide na 30 fps. Ked je napojeni na nabijacke ide vyše 160 fps. Prečo to tak je?Vopred dakujem za radu.

Odpovědi na otázku

Je to pravdepodobne kvoli setreniu energie v baterke. Procesor a GK sa podtaktuju.

musíš si nastavit napájecí profil tak, aby se choval stejně jako profil maximální výkon při napájení ze sítě ...

aha dakujem a kde to prosim mozem najst?

co zkusit hledat ikonku s baterkou?nebocontrol panel - power options

Tak nejspíš v ovládacích panelech v možnostech napájení... Případně pro to může mít výrobce nějakou vlastní featuru...

Velmi nedoporučuji to dělat, protože baterka ti dolů poletí závratným tempem! Rozhodně není vhodné ždímat baterku na hraní her! To je tak na administrativní práci, web, možná video, ale ne hry. Řešení je velmi snadné, měj připojenou nabíječku, tedy pokud jsi doma. Obecně platí, že pokud jsi v dosahu zásuvky, měl bys být vždycky připojen, protože tím výrazně prodloužíš celkovou životnost baterie. Na baterku pracuj jen v terénu, kde není možnost zásuvky.

nech ho .. třeba mu staší hrát 10 minut

To je fakt, třeba mu stačí hrát 10 minut a nebude mu vadit, že bude muset po roce kupovat novou baterku

no pokud laptop člověk opravdu používá jako přenosné zařízení, tak ji stejně po roce kupovat musí ... a je fuk co máš a že mi rukama prošli profi Latitudy i ThinkPady ... za rok už to prostě není to co prvních pár měsíců ... u ThinkPadu je aspoň výhoda, že za běh tu baterku můžeš vyměnit. ..

Tak to je jasné, ale já třeba nitebook mám na práci v terénu, ale z 95% ho používám doma a jen párkrát za měsíc ho musím použít venku. Takže má už 3 roky a baterka pořád v kondici, protože kdykoliv to jde, je připojen ke zdroji

mínusy za to, že laptop používám? díky hned je mi líp ... za 3 měsíce běžím za IT pro novou baterii

a) pokud to uděláš, tak si zahraješ v nejlepším případě 30 minut, spíš 15b) toto nastavení zahrnuje ovládací panel nVidia (Šetření baterie a vypneš omezení na 30fps nebo si zvol vyšší hranici třeba 60fps)c) baterie odejde mnohem dříve pokud budeš pravidelně hrát tímto způsobem

Přečti si pořádně návod k použití NB. U Acerů píší, že síťový adaptér je součástí architektury napájení; přeloženo do češtiny: Pokud pojedeš jen na baterii, nebo jen na síť, riskuješ zničení napájecí sekce, která je neoddělitelnou součástí základní desky.

Už zase? Copak tady někdo píše něco o vytažené baterii? Ne, jen o zapojeném zdroji.

Asi také neumíš česky. Ono je to totiž oboustranné, t. j. zdroj je mírně poddimenzován a špičky odběru kryje baterie, která se pak, po vypnutí NB šetrně dobije na 100%. Pokud pojedeš jen na baterii, rychle ji vybiješ, pokud pojedeš jen na síť, bude ti topit jak adaptér, tak napájecí část základní desky a navíc riskuješ, že i krátká špička v síti ti zničí základní desku. (Už se to několikrát stalo).

Na to se dá říct jen tolik, že píšeš naprosté pitomosti. Nicméně zkus klidně vysvětlit, jak to tedy uživatel má dělat, když nemá jet jen na baterii, ani jen na zdroj?

Nikoliv, tohle pro akumulátor neplatí!