» Poradna » Programy

Klávesová zkratka zástupce neprogramu Windows 7

Zdravím. V XP jsem si dřív vždycky udělal zástupce z internetové adresy z prohlížeče na Plochu a ve vlastnostech toho zástupce na ploše jsem si udělal klávesovou zkratku, třeba Ctrl+Alt+K pro kontakty v našem intranetu. Ve Windows 7 ta možnost není, ve vlastnostech zástupce jsou jen info o zástupci... Funguje to jen na zástupce programu! Maličkost, ale mě nepotěšila. Co s tím lze dělat?

Odpovědi na otázku

Udelat si vlastni domovskou stranku prohlizece a do ni vkladat tyhle casto pouzivane odkazy. Pak na to nebude klavesova zkratka, ale nebudete ji potrebovat.

Díky za alternativu, ale to mi nevyhovuje tak, jako ta zkratka. Obecně radši ovládám klávesnicí. Nechápu, jaký byl důvod to zrušit ve W7.

Pinned a pinned ma klavesove zkratky.

Speed dial - klavesove zkratky.V FF určitě v Opeře taky,v Chrome pokud použiji speed dial 2,cokoliv z uvedeneho o třidu lepši než mit na ploše zastupce.Klavesove zkratky funguji - plocha je čistá.

Dík, ale v kanclu šlape jen IE, takže spee dial nepoužiju... Nicméně jsem vytvořil zástupce RUČNĚ (ne přetažením) a v záložce "webový dokument", která v přetaženém zástupci nebyla, možnost zkratky už je. Dík za rady.

V zástupci na internetový odkaz http:// na ploše Win 7 mám ve vlastnostech políčko pro klávesovou zkratku a věřím, že ty také.
Vytvoř si toho zástupce ručně.

Jo ale to mu pišete totež co on ví.On nechce v zastupci ale v přetaženem z prohližeče na plochu - to je rozdil a tam ta volba není.

Přetahněte a kuk na vlastnosti....Nic že?A přesně to piše že nechce.

dělat si zastupce z toho přetaženeho abych měl zkratku je totiž na hlavu když mužu jakoukoliv zkratku mit na jakoukoliv adresu přes speedial...

Píše, že si vždycky udělal zástupce na ploše, tam ta volba je. A zvolená klávesová zkratka funguje.

A tu volbu mám i přetažené adrese. On se totiž vytvoří naprosto stejný zástupce, jako kdybych ho vytvořil ručně a ručne vložil adresu (místo umístění programu). Jen se k němu automaticky přiřadí ikona webu.

i v přetažené

bavine se každy o něčem jinem.Odělejte přesně to co pišu já ale přesně.

ja jsem totiž myslel že si chce zjednodušit práci fakt mně nenapadlo že něco co ma 3 možnosti jak dělat automaticky v seven- neboli přiřazeni klavesove zkratky k internetove adrese bude někdo dělat ručně,prostě jsem myslel že mu jde o zkratku a adresu,nikoliv o možnost mit to na ploše a placat se ručně s každym zastupcem,ale třeba jde prostě o zvyk.

V zastupcovi je, to nezpochybnuju,potom ale nechapu o co jde,připada mně na hlavu přetahnout na plochu,udělat zastupce+nadefinovat zkratku.Mam řekněme 20 oblibených ktere chci spouštět zkratkama,tzn. 20 zastupců na ploše.No fuj! nemůžu si pomoct - vhodny speedial - favorites.A povoleni multičisel a ctrl plus 1 až 20 mně připadá o tisic procent lepši.

To je ono, dik.

OK