Klávesnice

Dobrý den, mám něco přes rok klávesnici HyperX Alloy FPS RGB. Poslední dobou se na ní šíleně uklikávám (zdvojená písmenka) nevím jestli to je někde nějaké nastaví, ale dřív jsem a tím problém neměl. Do klávesnice jsem nikdy nic nevylil a je více méně pravidelně čištěná.Chci se zeptat zda s tím má někdo zkušenost, zda by to nemohlo být jen nekdě nějaké hloupé nastavení ve Windowsu/Softwaru klávesnice. Děkuji.

Odpovědi na otázku

Podívej se do nastavení klávesnice: Ovládací panely > Zobrazit zařízení a tiskárny > pravým klik na Klávesnice (Keyboard) > Nastavení klávesnice > záložka Rychlost a tam experimentuj, tak zjistíš, jestli je to je SW záležitost či HW problém klávesnice.

A když vyloučíš problém na straně klávesnice, tak zbyde jen nějaká změna u Tebe.

Problém s uklikáváním (zdvojenými písmenky) není v nastavení, ale v tvých rukách. Chybí ti jistota v úhozech, píšeš příliš zbrkle.

Napíšu toho denně opravdu hromadu na různých počítačích a klávesnicích. Stává se mi to opravdu jen doma na svém PC s touto klávesnicí.

A co tak doma vyzkoušet klávesnici na které se to nestává? Tedy za předpokladu že to je odlišná klávesnice

Poslední léta se taky dost uklikávám ... přičítám to věku Ale není to zdvojování.

Já se posledních cca 6 let občas uklikávám s klávesou shift, kterou asi zapomenu o několik milisekund pustit dřív a napíšu ve slově dvě počáteční velká písmena. Snažím se na to dávat větší pozor, ale když člověk rychle píše, než zapomene, to co chce napsat, tak s tímto neustále setkávám.Na staré klávesnici mi např. vynechávala klávesa K, také jsem si zprvu myslel že je to mými prsty a neschopností. Takže od té doby do klávesy K více buším než obvykle i když už mám úplně jinou klávesnici . A co se týče dotazu tazatele, tak může být problém právě v jeho pravidelném čištění klávesnice. Jakým způsobem ji čistí, vyndavá všechna tlačítka nebo klávesnici profukuje vzduchem ve spreji?

Nikdy jsem problém ze zdvojováním občas i více problém neměl. Nikdy u žádné klávesnice. Když píšu na jiném pc, tak se mi to “nikdy” nestane.

Nekecej!Záleží aj na rýchlosti - pri rýchlosti stopovacieho psa (2 údery za minútu) to je jasné. Ale pokiaľ ideš napr. 20-30 úderov za minútu (a to je ešte pomalé) a nemáš žiadne dvojkliknutie - tak potom tu kecaj, že "nikdy"!