Klávesnice se furt prepina na ENG.

Ahoj, mam takový problém, že když píšu v programu ATF tak se mi vždy nějak přehodí klávesnice, nevím jak, když jsem se to snažil zpozorovat tak se nic nedělo ale až jsem se zase zažral a psal jsem tak se zase přehodila.. Nevím co dělat. Google jsem použil, vypnul jsem to kde bylo třeba, ale stále to dělá.Přikládám co jsem vypnul, moc se v tom nevyznám. https://ctrlv.cz/CMO6

Odpovědi na otázku

Neznám ten program a instalovat jej nehodlám, ale každopádně chyba bude v něm. Tipuji si, že autor/-ka udělal/-a chybu při načítání ze seznamů jazyků. Řekl bych, že CS máš jako 0 a ENG jako 1. Můžeš si zkusit udělat třeba šarádů v jazycích.

Bohužel, Windows se snaží být chytřejší než uživatel a občas přepínají klávesnici / zapnou klávesnici, která vůbec není nainstalovaná. Dá se to upravovat nějakým nastavením a magií s registry, ale chová se to dost divně.

Nakonec jsem se dostal na úlohu na Z Y kde moje byla klávesnice opět ENG ale v programu jsem měl CZ, tak aspoň že tak. Jen to budu muset po vypnutí vždy přehodit.

Standardni zkratka na prepinani je levy alt+shift, neni mozne, ze ji nekdy omylem stisknete? Da se vypnout nebo zmenit v Nastaveni -> Klavesnice -> Moznosti panelu jazyku -> v zalozce Upresnit nastaveni klaves.

Omlouvam se, az dodatecne jsem se podival na ctrlv.cz - uz to mate vypnute. Takze muj navrh prosim ignorujte.

Jeste me napadlo, ATF je vyukovy program pro psani vsemi deseti? Zkusil jsem si stahnout demo a ta prace s klavesnici je tam nejaka divna, systemovou volbu to uznava tak nejak napul, kdyz si prepinam mezi CS a US, tak se mi meni napriklad Y a Z, ale horni rada stale pise hacky misto cisel. Aby tedy nakonec nebyl problem spise v programu. A jelikoz je to placena aplikace, tak by teoreticky mohla mit nejakou podporu, ktera by treba byla schopna poradit.

Ahoj, zkusím se podívat po podpoře, dostávali jsme plnou verzi kazdy ve skole.

Dle obrázku a popisu, není to jednoduše tak, že máš nastavenou anglickou verzi, čímž Tě to logicky neustále hází na anglickou klávesnici?