» Poradna » Windows (a jiné OS)

Klávesnice píše něco jiného

Ahoj nedávno mi přestala na notebooku moje klávesnice psát píšmeno q (když ho zmáčknu tak napíše x ale když zmáčknu x tak x píše) Stejně to funguje i s externí klávesnicí. Zkoušel jsem si to na nějaké testovací stránce a podle ní také mačkám x. Zkusil jsem odinstalovat program HIDMacros ve kterém si chci na externí numerické klávesnici namapovat tlačítka. Poté jsem přes zprávce zařízení několikrát odinstaloval klávesnici a zkusil aktualizovat ovladač. Někdy pomohlo ale po restartu jen pár minut. Poté jsem ještě Windows nastavil anglicky a Češtinu odinstaloval a PC restartoval. Také nic. Poslední věco co mě napadlo bylo pomocí mého programu na údržbu PC vyčistit registr. Vůbec nevím co dělám špatně a co ještě zkusit. Prosím váš tedy o radu jinak si dám na win+v zkopírovaný q a to si tam připnu cež není nejlepší řešení.S pozdravem Samuel

Odpovědi na otázku

Klávesnice na mobilu ti funguje, ale chybí ti čárky. Nedá se to číst.

Tak sr jsem nervózní z toho a taky unavený z celýho dne ale pokud by tě něco napadlo tak budu i tak rád za radu 😉

Pokud chceš radu, napiš to nejdřív čitelně. Ten slovní průjem nikdo luštit nebude.

Tak teda díky vždy přemýšlím jestli sem má vůbec cenu něco psát nebo me protože nikdo neradí všichni jen kritizují nebo hatují.

Rozesral jsi si systém těmi nesmyslnými udělátory, tak ho přeinstaluj a přestaň do něj jebat.

my nemůžeme za to, že jsi kokot, který neumí psát

Tak jestli ti to dělá i externí klávesnice, tak je něco v systému. Udělej si zálohu a přeinstaluj celé Windows načisto. Mohlo se to rozhrabat těmi Makro utilitami a různými čističi registrů co tam používáš.

Přesně tak, po tom, co tazatel napsal - používal jsem programy na makra, pokoušel jsem se vyčistit registry..., tak je jen jedna a jedna možnost:1. Vyzkoušet v nějaké live linux distribuci, jestli to funguje správně (vzhledem k tomu, že psal, že občas zabere odstranění ovladačů..., tak by i mohlo)Pokud to funguje správně, tak přeinstalovat systém a neinstalovat zbytečnosti a nečistit registryPokud to bude i v live distribuci špatné, tak je ko notebooková klávesnice (což ale vzhledem k tomu, že to samé dělá externí klávesnice a navíc po odinstalaci ovladačů to občas funguje, není pravděpodobné)S pozdravem

Ok program jsem sice použil pouze na jednu klávesu (Scroll Lock -> CTRL+ALT+0). Jak myslíte ale.

Zazálohuj si data a udělej čistou instalaci, bude to zaručeně nejjednodušší a nejrychlejší. Tady si stáhni:https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/w... , udělej si tím na flešku boot a pojede to, uvidíš.

To umím ale nechce se mi prostě q moc nepoužívám tak si ho dám na místo kde je pravá klávesa windows. Není to optimální ale zatím postačí.