» Poradna » Ostatní

Klávesnice nepíše česky

Zdravím , potřeboval bych poradit, na notebooku nefunguje česká klávesnice, místo českých písmen, píše pouze znaky např. Ł { } Đ apod. píše to jak ve windows , tak ve veškerých programech i přes to že připojím externí klávesnici. a myš blbne taky. do nastavení jsem koukal, zkoušel jsem i obnovu systému a pořád nic. je nastavena česká klávesnice. Má někdo nějakou radu ? :)

Odpovědi na otázku

Obnov systém ze zdravé zálohy. Nemáš? Reinstalace. Pouč se z toho po příště...

Zkusit klávesnici v BIOSu nebo v Linuxu který pustíte z USB. Ono to připomíná než čínskou klávesnici tak klávesnici kterou někdo polil kapalinou....

Tyto znaky píše česká klávesnice v kombinavi s "levý CTRL + levý ALT" nebo v kombinaci s "pravý ALT""levý CTRL + levý ALT" = "pravý ALT""pravý ALT" + L = Ł"pravý ALT" + B = {"pravý ALT" + N = }"pravý ALT" + D = ĐNemáš tedy jen zaseklou klávesu?