Klávesnice nefungují na PC

Dobrý den,jednoho dne po zapnutí mi přestala fungovat USB klávesnice. Zkoušel jsem ji vypojit/zapojit, jiné porty, restart, kombinace předchozích a nakonec i jiné klávesnice, ovšem nic nefungovalo. Podsvícení klávesnice bliká, ale to je vše. Klávesnice nefungují jak ve windows, tak v BIOS (nejsem schopen se do BIOS dostat zmáčknutím F11 při bootu, ani navigovat možnosti zpuštění windows při tvrdém restartu.)Systém windows se většinou spustí normálně, ovšem nemohu se dostat přes přihlašovací obrazovku (nemohu zadat heslo). Ovšem občas se při bootu zobrazí zpráva: " Error sending End of Post message to ME, System HALT!". Poté pomůže jen tvrdý testart.Počítač je docela starý, (2012)(Win7 64Pro), je proto možné, že se prostě porouchal. Ovšem bych byl rád, kdybych ho mohl ještě chvíli používat.Děkuji předem za rady, přeji hezký den. :)

Odpovědi na otázku

Těžko říct přesněji.Možná odchází zdroj, možná napájení USB portů, možná základní deska.Zdroj vyzkoušej jiný, na USB si pořiď aktivní USB Hub.

Mám i usb myš, a ta funguje vpořádku v kterémkoliv portu..stále by to mohl být problém se zdrojem?

Pravděpodobně slabé napájení USB. Vyzkoušej klávesnici s PS2 nebo aktivní USB Hub.

Můžeš také odzkoušet klávesnici s konektorem PS2, pokud jej má i deska.

Co tahle vyzkoušet jinou klávesnici asi odešla.

Kdybys to četl pořádně, tak zkoušel i jiné a chovají se stejně.

Když jde myš, musí jít i klávesnice...

Popravdě, já to četl pořádně a zmínku o jiných klávesnicích jsem napoprvé taky přehlídnul. On ten dotaz je psán docela zmateně.

Momentálně nemám k dispozici ani zdroj, ani ps2 klávesnici... Tu se pokusím sehnat, ale chvíli to zabere. Usb hub jsem vyzkoušel, ale stále klávesnice nefungují (myš ano). Pokud by odešla základová deska, moc možností na opravu nezbývá, že?Existuje způsob, jak nyní určit, zda-li se jedná o základovku nebo zdroj? Bez nutnosti kupovat zdroj?

pichni tu klavesnicu do ineho PC, ak ide, tak povodny PC zahod alebo vymen vnutornosti za nove.