» Poradna » Ostatní

Klávesnice i myš najednou nefungují

Zdravím,mám problém se kterým se potýkám už řadu dní. Stane se, že u mého stolního počítače najednou přestane jít klávesnice i myš zároveň. Krátkodobě vyřešit to lze jen tvrdým vypnutím počítače, ale za chvíli se může problém objevit zas. Zkoušel jsem to vyřešit výměnou obou zařízení. Zkoušel jsem prohledat počítač několika antiviry (AVG, TotalAV, Malwarebytes Free), ani jeden nedetekoval žádný problém, přesto mám pocit, že jde o nějaký škodlivý program nebo snad o vzdálený přístup, nerozumím tomu prostě.Máte někdo podobnou zkušenost nebo řešení?

Odpovědi na otázku

Jednoducho USB port sa odpojí. Skúsiť miesto reštartu len vytiahnuť a znova zasunúť klávesnicu/myš do USB, aby PC ich identifikoval a pripojil.

Zkoušel jsem, ani to nefunguje, proto už mi to je podezřelé.

Nejspíš odchází řadič USB na desce. Tohle nebude SW problém.

Aha a to lze vyřešit nějakou výměnou? Nemám s tím žádnou zkušenost, nevím o co jde.

Lze to vyřešit výměnou základní desky. Případně by se asi dál dokoupit USB řadič do PCI-e slotu.

Asi se nevyplatí to dát opravit, co?

Opravit určitě ne, to nikdo neopraví. Ale jak jsem psal, doplnění řadiče USB je možnost a nebude to nic drahého.

Mne sa vypina usb klavesnica pri vypnuti chladnicky, ale iba na sekundu, hned potom nabehne, rovnako reproduktory zapraskaju a niekedy vypadne aj usb tv tuner.Skusal som prehodit ich do inych slotov, ale stale vypadava klavesnica - ostatne usb zariadenia nevypadavaju - mys ani gamepad.

A čo takto PREHODIŤ chladničku do inej ásuvky, na iný el. okruh? Potom PC nebude prskať, praskať, vypadávať.

Dik za tip, ale to nie je mozne, v byte je len jedna faza.

To je nekvalitním provedením klávesnice, že dokáže zajiskření v síti způsobit výpadek komunikace. Navíc nejspíš i lednice už není úplně v dobré kondici, je to zjevně nějaký starý model s mechanickým termostatem, který prostě jiskří.

pozri sa na nastavenie tlačitek napajeni je tam možnost zapnout rychle spustenie či to maš zapnute odfajknute mal som ten istý problem ktorý sa prejavoval pri spusteni pc

Dik, neviem kde presne to je. Mam anglicku verziu Windows 10.Nasiel som toto:Power options - USB settings - USB selective suspend setting, prepol som to na Disabled.

Dik, teraz to budem testovat, potrva to hodiny, snad to pomoze.

Tak opat som pocul ten zvuk, pri odpajani a pripajani USB, nestihol som vyskusat funkcnost klavesnice, ale zrejme to teda nepomohlo.

... já to taky nevím, mám arabskou verzi Win ...

Zkusit vypnout ty setrici rezimy na USB..?