Klávesnice Acer TravelMate

Můj dotaz se týká notebooků Acer řady TravelMate. Asi je normální, že se řada nečísluje normálně vzestupnou číselnou řadou dle výkonu, ale třeba 2000, 380, 4500, 6000 apod. viz. http://www.acer.cz/acereuro/page3.do mp;dctx1=4&ctx1=CZ&crc=1372352467 Ale zdá se mi podivné, že každá řada notebooků má jiné rozložení klávesnice – jde například o rozmístění kláves Home a End – jednou je vpravo nahoře (řada 290), příště dole přes klávesu Fn (řada 620) a jindy zase vpravo od Enter (řada 4500). Stejně tak vidím problém i třeba s PgUp a PgDn, které jsou mezi řadou 290 a 620 prohozeny opačně.  Nebo umístění kláves Ins a Del (nahoře nebo dole). Některé klávesnice nemají pravý Ctrl, ale mají třeba 2x stejnou klávesu zpětného lomítka. Jsem zaměstnancem počítačové firmy a ta mi dodává a upgraduje výrobní prostředek notebook stále od stejného výrobce (Acer), problém je, že si pak dlouho musím zvykat. Nyní mám Acer TravelMate 4500 a přijde mi hloupé, že mám opět jinou klávesnici, notebook má neerogonomický stříbrný nástřik (odráží světlo do očí), všechny konektory vpravo (kde přívody brání v pohybu myši, přitom vlevo a vzadu nejsou žádné). Katastrofální pro mne je, ale klávesnice, kde vpravo od Enter leží nějaké další klávesy a místo Home a End je znak Euro a Dolar (které nemám zatím žádnou potřebu psát a kdyby, tak jsou na klávesnici ještě podruhé). Mimochodem i klávesnice vyobrazená v příručce vypadá opět jinak (asi není všem dnům konec). Málem bych zapomněl na dotaz: „Je toto všechno normální i u jiných výrobců notebooků?“

Odpovědi na otázku

Primo te nepostesim, ale ja na ntb hned pripojuji klasickou klavesnici pres usb, abych prave takove anomalie obesel, ale v terenu (u zakaznika) se neda nic delat a nejak se to prekousnout musi.Ja bych mel takovy dotaz, kdyz se vyznas tolik v Acerech, mam Travel Mate 230 a pekne me stve, ze tam je ve Win XP standardne zapnuta ta jejich debilni ciselna klavesnice a kdyz chci psat pismenka musim stale drzet klavesu FN (je to peklo). Kdyz se do Win prihlasuji na uvodni obrazovce, je to OK, ale hned po prihlaseni se to prohodi a misto klaves JKLUIO atd to pise cislice. Nevis, prosim, jak se toho zbavit? Diky moc.

Ohledně NumLock jsem dříve také hledal nějaké řešení a vzpomínám si, že jsem tehdy nalezl nějaký postup ns stránkách http://support.microsoft.com/default.aspx. Ale já to řeším tak, že ty klávesy přemapuju pomocí RemapKey nebo KeyTweak ty numerické na písmena a naopak, spolu s tím si vyřeším přeházení i jiných kláves tak, aby se to alespoň trochu blížilo stavu předchozí klávesnice. Programy modifikují pouze záznam v registrech HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Keyboard Layout klíč Scancode Map a pak již nemusí běžet. Trochu ořech byl s klávesama Euro a Dolar, které odchytává Launch Manager a simuluje stlačení Alt+číslo, kde jsem se musel nejprve zbavit tohoto v Mmkeybd.cfg a potom teprve přemapovat. To přemapování numerických kláves má celkem zásadní negativum v tom, že pokud používáte nějakou klávesnicovou čtečku čárových kódů, tak ta má pak dost problém vložit EAN, ale dá se to také nakonfigurovat...

Diky - po ranu na to kouknu, ted uz je pokrocila doba a ntb se mi nechce poustet.