» Poradna » Programy

Klasik textový editor

Dobrý den, neví někdo kde bych mohl stáhnout Klasik editor textů pro DOS? Pokud by někdo nevěděl tak myslím toto https://ctrlv.cz/o4Bf

Odpovědi na otázku

Proč potřebuješ zrovna přesně to co bylo v dosu? (edit.com)nestačí ti jakýkoliv textový editor jako třeba notepad++ ? službu udělá stejnou

možná kdybys místo mínusu napsal, proč, jak a kde .. . tak ti někdo poradí.... takhle víme, že jsi chtěl jenom položit dotaz a kochat se

Kdybys nebyl línej a kouknul se na ten screenshot co poslal, tak bys zjistil, že se nejedná o jednoduché texty ale o dokumenty ... a na to je ti nějaký edit.com či notepad k ničemu!

aha .. moje chyba ... nevěděl jsem, že to na screenshotu je DOS ...

Aha... Nejste náhodou ten, kdo prošel poruchou časoprostorového kontinua a navštívil nás z roku 1995? Odhaduju to na čolka.

Kdyby jsi zagooglil, našel by si stránku http://osdos.net/download2.htm kde to je.

Bohužel nefunguje

No takovýto starý sw logicky na novém OS nepůjde, je potřeba jej spouštět např z DOSBOXu

Spouštěl jsem to na MS-DOS 6.22 a 7.1 a nejde to.

Konkrétně jakou verzi? Podle toho k čemu to chceš použít, E.T Klasik od verze 2.0 byl Asistent Klasik doplněný o tabulkový procesor. Ukládat ve formátu TXK asi nebudeš, pro formát RTF nebo 602 bys mohl rovnou použít T602/C602.

Verze Klasiku 1.6 a 2.5 a verze MS-DOSu 6.22 a 7.1. Chtěl jsem to zprovoznit jen tak z nostalgie.

Takže ne zprovoznit, ale jednorázově zkusit (a smazat). Na XP a nižších to samozřejmě spustíš bez problémů. Prohledej Poradnu, asi před 12 lety tady taky někdo chtěl poslat Asistenta.

Ne, chci ho naistalovat na DOS ne jen jednorázově.

To je nesmysl. Nenapsal jsi, na co to potřebuješ. Editovat textový soubor lze v "x" programech pro Windows 10 .

Jasně píše, že jen z nostalgie. Takže nejde o žádnou nutnost editace nebo záchranu historických souborů.