» Poradna » Web a internet

Klasický problém: kódování v php a mysql nezobrazuje česke znaky

Při vytváření webových stránek jsem narazil na problém, že se mi nevypíšou ani nezapíšou z/do databáze české znaky. Když v phpmyadmin ale zapíšu hodnoty v českych znacích, tak se mi to normálně zapíše, ale když se to má načist a vypsat na stránku pomocí php, tak se ukážou jen "?" a v případě zápisu se nezapíše vůbec nic. Vím, že se to řešilo tady už několikrat (a nejen tady), ale ja na to prostě nemohu přijit. Předem děkuju za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Kodovani. V cem to v phpmyadmin vypisuje cp 1250, iso 8859-2, utf8? Jedno z toho to bude.

Všechna pole jsem nastavil na utf8_czech_ci

ano, ale musíš to kódování nastavit i v tom PHP skriptu který data sosá a ukládá

Mas sice take porovnani, ale v jake znakove sade vypisujes stranku. Kdyz das zobrazit zdrojovy kod, co mas v head,

Problem vyřešen, sice jsem měl nastavene ve všech souborech kodovani utf8, ale když jsem to přepnul na kodování windows1250 uložil a přepnul zase do utf8 u všech souboru, tak to funguje