» Poradna » Programy

Kingdom Come: Myslíte, že bude stát za to?

Už se to blíží, viz https://doupe.zive.cz/clanek/kingdom-come-deliv... Přemýšlím, jestli Kingdom Come bude stát za to. Po pravdě Mafia, první ani druhá verze, které všichni dávají jako úžasné reference tvůrců, mě moc nebavily. Pohyb postav mi přišel nepřirozený, dialogy a řeč hrozná, úkoly nudné. Ani jednu Mafii jsem kvůli tomu nedohrál.Když se dívám na videa Kingdom Come, Mafii mi něčím připomíná. Asi si hru koupím, i kvůli podpoře české firmy, ale mám obavy, že zase nedohraju...Co myslíte?

Odpovědi na otázku

Co řešíš prosím tě?!! Když nevíš, tak počkej na recenze.. Jak máme vědět jaký to bude když to ještě není venku? Buď chceš a koupíš nebo nevíš a počkáš. Jednoho může bavit to a druhýho to.. Každej máme svojí hlavu..

Jak bylo popsáno výše, každého baví něco jiného. Třeba pro mne je Mafia moje srdcovka, dneska už to nemá to kouzlo...

No co jsem si prošel ten text a přečetl těch pár tučných vět tak to vypadá na celkem zajímavý simulátor. Jediné čeho se trochu bojím je: "Ve hrách doposud nevídaná bude detekce kolize meče se zbytkem herního světa – hra by měla být schopna v reálném čase přepočítávat sílu úderu, směr a úhel a podle toho reagovat na kontakt s protivníkem či překážkou."Něco podobného se už objevilo ve hře "Die by the Sword", kde také bylo nutné ovládat ruku s mečem a podle toho jak jste mečem máchli tak jste mohli oponenta zasáhnout a nebo vykrýt jeho útok. Hrál jsem to opravdu velmi dávno (hra je z roku 1998) a moc si na to nevzpomínám. Jediné na co si vzpomínám bylo to utrpení a deprese z jakéhokoli boje, protože jen zasáhnout nepřítele vyžadovalo až nadlidský výkon.Tak doufám že v tomto ohledu bude hra lepší.

taky oproti 1998 jsme o pár let starší, myslím, že dneska to zvládneme a kdyžtak gamepad bude v záloze

"Ve hrách doposud nevídaná bude detekce kolize meče se zbytkem herního světa"Mno, je to sice spekulace, ale mohlo by to znamenat, že pokud např. v dráze meče při rozmachu bude třeba zeď nebo nějaký strom, tak že se patřičně sníží efektivita úderu (jako že o tu překážku zavadím) nebo se vůbec nerozmáchnu...To snad v moc hrách nebylo. Jinak podle mne, aby ta hra byla dostatečně "sranda", tak by to chtělo hrát s něčím jako Wii remote, akorát s nějakým závažím, případně mít pár (např. pískových) závaží i na těle (simulace zdroje) - to by pak byla autentičnost A dítka by měla kondičku Akorát by s tím hra musela počítat a být rozumně zpomalená, aby to bylo hratelné.

CZECH NEWS CENTER |  | Microsoft Windows 7 Chrome 63.0.3239.132

Hra skrývá (pro mě) příliš mnoho otázek, než odpovědí. Ale pochybuji, že hráče ve stylu OW, PUBG, CS:GO, LoL, DOTA, QC, bude bavit hra založená na realitě. Dokonce se obávám, že to ve skutečnosti bude "propadák" - ne graficky, ne herně, ale s počtem prodaných kusů. Potenciál hry se imho nenaplní.Slabý prodej = příliš úzká komunita hráčů. Nevím totiž, proč by například herní trh v Asii, nebo Americe zajímaly české dějiny. Když chci udělat hru, která má generovat velký finanční zisk (což Bakala chce), je potřeba hru udělat pro široké spektrum hráčů. Myslím, že spousta lidí ví, že čím vetší hloupost, tím více peněz je hra schopna generovat, protože si ji zahrají jak mladí hráči, tak široké spektrum i starších hráčů. Já jsem názoru, že hry jsou o hraní a o zábavě. Jakmile se ze hry stane simulace reálného života, tak na to tu hru nemusím hrát, stačí vylézt ven.Budu rád, když se budu mýlit a KC:D bude vyvážené mezi realitou a hratelností.

"Nevím totiž, proč by například herní trh v Asii, nebo Americe zajímaly české dějiny.", Polákům se to se Zaklínačem povedlo, hlavně v Asii, kde je ani nezajímala fantasy složka, ale prostě celkově odlišná kultura

Budu jenom rád, když se má úvaha nenaplní.

Tak určitě nenaplní, už teď podle steamspy je ca 70K prodaných kopií, když odečteš backery z kickstarteru atp, tak to je cca 35K prodaných kopií.Takovou trollovskou matematikou - 35000 kopií * 60 USD = 2100000 USD - 25% steam provize = ~1600000 USD = 33 milionů CZK s tím, že hra byla v podstatě zaplacená z backerů (cca 32 milionů CZK) a investorem (mluví se o 250-300 milionech), který, pokud si správně pamatuju z GDS, tak má podíl cca 70% ve Warhorse.Takže pro Vávru to úspěch bude tak jako tak, jestli pro Bakalu, to ukáže čas, je teprve pár hodin od launche, bude zajímavé se na to podívat po 2-3 týdnech a hlavně steam sales.

To není úvaha to je realita oboustranně.Stejně v Evropě zajímá minimum lidí anime a manga ságy. To že celosvětově spojíme lidi pomocí internetu neznamená, že rázem lidé budou mít napříč světem stejné zájmy, stejné požadavky, stejný vkus.Ale to neznamená že je něco ztraceíné. Rozumný člověk je si té různorodosti v lidstvu vědom a dokáže s tím pracovat a žít. Bouze chudák který neumí si ve světě poradit chce lidstvo "ujednotit" názorově, zájmově atd....

Tak pro Asii je zrovna středověká Evropa exotika jako sviňa, podobně jako pro nás nindžové nebo Princ z Persie.