Kindle si nepamatuje poslední čtenou stránku

ám problém, se kterým si nevím rady. Po letech odešel můj první Kindle (prasklý displej), koupil jsem Kindle Paperwhite, a nefunguje na něm to, že si nepamatuje u jednotlivých knih poslední čtenou stránku.Když čtu jednu knihu, pak čtečku vypnu, a další den zapnu, otevře se na správné stránce. Ale pokud otevřu jinou knihu, a pak se vrátím k té první, tak (i když na náhledu je vidět, že je přečteno třeba 60%) se otevře první stránka (a následně je i na náhledu změněn ukazatel na 0%). Jinak řečeno, pamatuje si polohu jen do doby, kdy otevřu jinou knihu.Knihy (ve formátu MOBI) jsem do čtečky zkoušel nahrát přes USB, i přes kindle e-mail, ale chová se to stejně. Kdybyste měli nějakou radu, jak to vyřešit, budu moc rád, protože stávající stav je hrozně otravný...

Odpovědi na otázku

Kindle nemám a asi Ti konkrétně neporadím, ale když se podívám kolem dokola na nové a nové verze software a telefonů a další techniky, tak si dovolím říct, že umí sice čím dál tím více věcí, ale jsou čím dál tím méně uživatelsky přívětivé a konfigurovatelné a stále ubývá možných uživatelských (a potřebných) nastavení a voleb, které byly v předchozích verzích úplně samozřejmé a nikoho by snad ani nenapadlo, že by tam neměly být, a že by je mohl někdo odstranit. Nicméně opak je realitou a pro bych se vůbec nedivil, že to tvůj Kindl už prostě nebude umět.Programátor a výrobce přeci ví, co je pro tebe nejlepší: nejprve pěkně dočti jednu knihu, pak teprve začni číst další. Když to porušíš, budeš číst zase od začátku!

Trochu jsem si s tím teď hrál, asi to způsobuje jedna kniha - když otvírám různé jiné kromě té jedné a skáču mezi nimi, tak si to poslední polohu pamatuje, ale když vjedu do té jedné konkrétní, tak se to rozhodí...No nic, s tím se smířím, až ji dočtu, tak ji smažu, ať mi tam nedělá bordel

To je nejaka podivan chyba - Kindle si samozrejme posledni stranku pamatuje.