» Poradna » Programy

Keylogger

Zdravím, před pár dny jsem si nainstaloval do počítače keylogger, protože jsem měl pocit, že mi kamarád na internátě leze na počítač a hraje tam v mé nepřítomnosti hru, o které říká, že je to nesmysl a nechápe proč jsem si ji koupil. Tak jsem ho chtěl tímto nachytat a přihlásil jsem se na email, ozkoušel jsme jestli funguje a fakt to fungovalo. Jenže jsem si vzápětí uvědomil, jestli nemůže odesílat si jen tak informace i třetím stranám. Je to all in one keylogger, který měl dobré preference. Myslíte, že je tam možnost, že by mohl odeslat mé heslo na mail a ještě další informace někomu jinému?

Odpovědi na otázku

Vyloučit to nikdy nemůžeš.

Ale můžeš, stačí vytáhnout hlavu z ?rdele a zapřáhnout firewall

a už vůbec nechápu, že se nezabezpečíš počítač, aby ti na něj nelez (ale neznám informace, třeba jde o počítač na chodbě na internátě, pamatuju takové erární oslizlé počítače s Windows XP a 160GB HDD a 15 CRT) nebo je to o důvěře...

Tak on to je můj notebook a jsem na pokoji jenom s ním a znám se s ním celkem dlouho, tak jsem si tam nedával heslo, ale potom, co zjistím jestli na něj leze si ho tam dám. Právě tam jde o to, že jsem se na pc přihlásil na fb, na mail, takže ten keylogger to moje heslo zachytil.

To byl fakt hodně stupidní nápad, dobrovolně si do PC tahat takové svinstvo, o kterém nemůžeš tušit, co všechno dělá, místo abys jednoduše nastavil v počítači heslo... To platí obecně a u notebooku zvlášť, nikdy nevíš, kdy ho někde necháš nebo ti ho někdo ukradne, takže bys měl mít notebook nejen zaheslovaný, ale data i zašifrována.

od tebe "slova stupidní sedí", asi jako od Paroubka "kdo z vás na to má"

Jistě, ten co tady mění přezdívky častěji než ponožky, má nárok moralizovat ty šašku, viz. Dronik, Důchodky, Avicii, registrovaný bordel :D

Ten keylogger odstraň. Spíš můžeš zkusit toto:http://www.manictime.com/Mělo by to logovat co a kdy bylo spouštěno, jak dlouho to běželo a tak. Jaký stránky byly navštíveny a hlavně mělo by to běžet offline a data ukládat lokálně.Více v této diskuzi:https://superuser.com/questions/411507/how-to-l...

+1, je to super prográmek, používám už dlouho pro sledování svojí výkonnosti.

Stačí prohlížeč událostí.