» Poradna » Programy

Kernel power

Ahoj, mám problém s tím, že se mi náhodně dost často stane, že restartuje PC a když se podívám do výpisu události, tak vždy je kritická chyba kernel power. Používám win 7 x64 home premium. Když jsem ve win a něco dělám (net,filmy,office) tak je vše v pořádku, ale jakmile zapnu Pro evo 2012 online tak to spadne. Jiné hry nehraji. Mám z68xp-ud4, 2*4 + 2*2 Gb pamětí 1333, velociraptor 2,5" 300 Gb, i5 2500k, 6950. zdroj 650W

Už nevím kde mám hledat chybu, PC je nově poskládáno. Ovladače k desce nahrány nové z gigabyte, amd.ati.com Bios k desce nejnovější

Odpovědi na otázku

teploty ideální, bez OC

PS: ale napadl mně zdroj problémů- paměti: jsou to dva kity 8Gb a 4Gb a jeden má napájení 1,65 a druhý 1,5 a dle biosu jedou oba dva na 1,5- Jestli to není tím, že je ta jeden kit málo napájen?

nemám žádný BSOD!!

Standardni napajeci napeti pro DDR3 je 1,5V. S timto napetim to musi vzdy fungovat na standardni frekvenci. Vyssi napeti jen pri OC. Nic ti nebrani jeden kit vyjmout a zkusit. Pameti byvaji nejvetsim zdrojem nekompatibilit.

no zatím bez toho kitu 1,65 V to jede ale jak říkám bývalo to náhodně

I ruzne kity RAM lze kombinovat, ale je treba to predem otestovat. Koupe naslepo je vzdycky sazka do loterie.