» Poradna » Ostatní

Kernel power zamrzání PC

Zdravím mám takovej problém s PC. Když je počítač v normálním né moc zatíženém provozu(prohlížeč, puštěné video, hovor) tak jede v pořádku ale jakmile pustím nějakou náročnější hru tak po krátké době zamrzne. V událostech mi to hlásí následující:- System - Provider [ Name] Microsoft-Windows-Kernel-Power [ Guid] {331C3B3A-2005-44C2-AC5E-77220C37D6B4} EventID 41 Version 3 Level 1 Task 63 Opcode 0 Keywords 0x8000000000000002 - TimeCreated [ SystemTime] 2016-03-31T17:02:37.509054000Z EventRecordID 4404 Correlation - Execution [ ProcessID] 4 [ ThreadID] 8 Channel System Computer Matthew - Security [ UserID] S-1-5-18 - EventData BugcheckCode 0 BugcheckParameter1 0x0 BugcheckParameter2 0x0 BugcheckParameter3 0x0 BugcheckParameter4 0x0 SleepInProgress 0 PowerButtonTimestamp 0 BootAppStatus 0 Nevím si s tím rady. Počítač jsem vyčistil, reinstaloval windows, zakázal firewall, pohrál si s napájecím schématem, zkoušel různé programy a problém stále přetrvává. Moje sestava: procesor AMD Trinity A10-5800K 3,8GHzzákladní deska ASRock FM2A55M-DGSpaměť DDR3 8GB (2x4GB) 1600MHzgrafická karta integrovaná AMD Radeon HD 7660Ddisk WD 1TB HDD Caviar Blue/ WD10EZEX/ SATA600/ Interní 3,5"/ 7200RPM/ 64MB mechanika SAMSUNG DVD±R/±RW/RAM SH-224BB skřín Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Kernel - Power (ID41) není chyba, ale pouze informace.Informuje o tom, že předchozí vypnutí systému nebylo iniciováno jádrem OS, ale z důvodu přerušení napájení (reset, selhání zdroje).Předpokládám, že po zamrznutí prostě zmáčkneš tlačítko reset na bedně.Problém bude jinde (na 99,9% HW).Chybné nastavení pamětí, nekompatibilita, přehřívání, možností je spousty.Pokud nemáš doma jiný HW na postupné měnění, pak bude lepší zkusit servis.

Bohužel bral jsem to jako krajní možnost ale asi nic jiného nezbývá. Nejsem zrovna počítačový odborník tak se v tom radši sám hrabat nebudu. Ano jiná možnost ani není než to restartovat tímto způsobem.

To ti někdo dával dohromady?Tvá deska 100W A10 nepodporuje, což neznamená, že nepůjdou, ale mohou dělat podobné kraviny.

Zkus přeflešovat BIOS na nejnovější verzi, třeba to pomůže.http://www.asrock.com/mb/AMD/FM2A55M-DGS/

Mám normálně kupovaný počítač. https://www.euronics.cz/stolni-pocitac-hal3000-si...

Tak bych to výrobci omlátil o hlavu. Nacpat nepodporovaný 100W CPU do levné desky bez chlazené napájecí kaskády si vyloženě říká o průser. Připočtěme k tomu nezdroj CHIEFTEC a nounejm výrobce pamětí (asi rákoska na tržnici) a není co řešit.Pokud je v záruční době, tak reklamace.Tady se mohlo podělat tolik věcí, že se dá jen těžko tipovat.

Mimochodem, nevidím podporu tvého procesoru ...http://www.asrock.com/mb/AMD/FM2A55M-DGS/