» Poradna » Programy

Kerio Personal Firewall - rada pro laika

Poradí někdo laikovi?Nainstaloval jsem si ( na doporučení) tento program. Po zhlédnutí tohoto programu (v cz) jsem ale zmaten, nevím jak s ním mám pracovat nebo jak jej nastavit.( co zakázat co povolit). Mám jej v liště a je aktivní.Mám jej nechat běžet nebo raděj odinstalovat. Spouští se na testování jako např: (Spybot - search nebo jako Ad - Aware se Per. ....)

Odpovědi na otázku

jestli muzes, sezen si verzi 2.15 je krasne jednoducha, bez zbytecnych blbinfirewall kontroluje prichozi a odchozi sitovou komunikaci, bezi rezidentne, ne jednou za cas na scanjednodchuy pravidlo: zakazuj vsechno, az ti pak neco prestane fachat, tak to zas povol :)

2.1.5ftp.gw.com/pub/people/kim/wintools/kerio-pf-2.1.5-en-win.exe

Můžeš prosím upřesnit tu adresu, prohlížeč EI jí nenašel.Má cenu mít nainstalovaný tento program když mám OP Win XP. Prof. s PS2?

Má cenu mít nainstalovaný tento program když mám OP Win XP. Prof. s PS2?

Osbne mám spusteny firewall od MRKVOSOFTU, ale doporucuji mit radeji KEIRO. Na svem kompu se pripojuji pres dial-up, lec i ak je lepsi si nainstalovat firewall od Keira. Ja jsem z lenosti a zapometlivosti, mam v praci rychlejsi pripojeni, vyal za vdek Windoozovskym firewallem a i tak jsem docela spokojenej.

Dobře, ale můžeš prosím mi odpovědět na mou původní otázku, jak jako laik mám nastavit Kerio 4.1.2 nebo 2.1.5?

Vyzkoušel jsem i novější verze Keria, ale jevily se mně zbytečně omezující (a po měsíci se rozšíření funkcí vypne), takže jsem se vrátil k verzi 2.1.5 (poslední dvojková). Je anglická s opravenou chybou ve v. 2.1.4.Nastavení KPF  je velice jednoduché. Nainstaluješ a pak po stuštění jiného programu Kerio ukáže, že se program pokouší dostat na internet a nabídne možnost povolit nebo zakázat, obojí jednorázově nebo trvale. Určitě se bude chtít na internet dostat svchost.exe. Nepovolit! Jestliže se zmýlíš a něco zakážeš nebo povolíš, klepneš na ikonce Keria (na liště), zvolíš Administration (tu zatrženo Firewall Enabled a nastaveno Ask Me First) — Advanced..., pak na příslušný řádek a zvolíš Edit.... V novém okně (Filter Rules) upravíš dole vlevo Action na Permit nebo Deny.Když „vyskočí” okno Keria, je potřeba přečíst si napřed, co hlásí a potom povolit nebo zakázat (v případě Incomming vždycky trvale). Po nainstalování nového programu se tento obvykle pokouší dostat na internet (registrace, hledání nové verze). Je na Tvém uvážení, jestli to povolíš nebo zakážeš.Může se stát, že po určité době jsou Windows v tak mizerné kondici, že se záhadně nedostaneš na internet. Potom ve Filter Rules vymaž všechny programy a Kerio se začne nastavovat znovu, jako po instalaci.Česká příručka: http://download.kerio.com/cz/dwn/kpf4-cz.chm (nápověda Windows)http://download.kerio.com/cz/dwn/kpf4-cz.pdfhttp://... (příručka online pro v. 5.1)

Dodatečně jsem našel pěkný návod:http://www.jasnapaka.com/archiv/clanky/jak-nastavi... pro stažení jsou špatné: jsou na stránky s nejnovější verzí. Funkční odkaz:ftp://ftp.freenet.de/pub/filepilot/windows/sec... [2119 kB]