» Poradna » Programy

KDYŽ(HLEDAT("a";B1);"obsahuje";"neobsahuje")

Potřebuji funkci v Excelu (XP), která udělá něco, když buňka obsahuje určitý znak, a něco jiného, pokud jej neobsahuje. funkce v subj nefunguje, protože když řetězec "a" neobsahuje, vyhodí to #HODNOTA!, což je mi na dvě věci... Nějaký tip? Díky.Poofter

Odpovědi na otázku

tohle nevyhovuje?=IF(A1="a";"obsahuje";"neobsahuje")kdy z bude v A1 znak 'a' tak zobrazi "obsahuje", jinak "neobsahuje"

On hledá "a" kdekoli uvnitř buňky, tvoje řešení počítá sa tím, že v buňce je jen "a".

aha, takze RETEZEC v bunce obsahuje znak a ne, ze BUNKA obsahuje znak ... tak to jsem to pochopil spatne

Jasně, že máme tip =KDYŽ(JE.CHYBA(HLEDAT("a";B1));"neobsahuje";"obsahuje")

jo, funguje, díky za tip v tento den v tuto dobu Poofter

Když má člověk rok a půl starý mimimo, tak si ho užívá doma a nikde se netoulá

Diky mocny guru...

Mám seznam studentů a prezenční listinu z jedné hodiny. Chci, aby se v buňce docházky u každého studenta udělalo "/" pokud byli přítomni, nebo "–" pokud přítomni nebyli. Problém je v tom, že v prezenční listině nejsou studenti seřazeni stejně jako v seznamu studentů (např. studentů je celkem 13, ale zúčastnilo se jen 8, tím pádem má prezenční listina méně řádků, navíc jsou tam jména jinak seřazena, ale to by se dalo podchytit). Vložila jsem funkci popsanou výše text, který se měl najít odpovídal jménu studenta, jen místo jedné buňky pro hledání jsem vložila celý sloupec z prezenční listiny. Žel výsledkem je, že to, co jsem vložila do jedné buňky mi vyhodilo celý sloupec výsledků, které ale neodpovídají, protože se ve všech řádcích hledá jméno studenta z prvního řádku (do kterého jsem vložila vzorec)..Studentka v seznamu studentů uvedená na 1. řádku je v prezenční listině uvedena na 9. řádku, takže mi to "/" vyhodilo na 9. řádku seznamu studentů, kde je ale jiný student.Nevěděli byste, prosím, jak toto ošetřit? Problém je asi ten, že potřebuji prohledat oblast, ale vložit data jen do jedné buňky...Děkuji!

Já Potřebuji funkci v Excelu (XP), která udělá něco, když buňka neobsahuje nic, je prázdná. Taky si s tím lámu hlavu.

=když(A1="";"něco udělej";"nic nedělej")