Když zvýším obnovovací frekvenci monitrou obraz se rapidně zhorší.

Dobrý den. Když přes ovládací panel Nvidia zvýším obnovovací frekvenci monitoru z 60 HZ na 75 tak se obraz stane takřka nečitelným.Když si ten nečitelný obraz vyfotím printscreenem a následně snímek uložím tak je obraz vpohodě čitelným. Z toho usuzuji že bude problém v monitoru.Mám sehnat na ten monitor ovladače? Monitor podporuje frekvenci 75 HZ tak nevím v čem je problém. Může mi někdo prosím poradit? díkMonitor: LG FLATRON W2252TGGrafická karta MSI NVIDIA GEFORCE GTX 1070.

Odpovědi na otázku

Pre LCD monitor postačuje 60 Hz obnovovacia frekvencia, možnosť nastaviť vyššiu je snáď dobrá pre nejaké špeciálne zariadenia alebo skôr len pre kompatibilitu starých zariadení obvykle pripojených k CRT monitorom (fakt netuším na čo je to dobré, na každom LCD a LED monitore mám nastavené 60 Hz). Pri CRT monitoroch sa pri obnovovacej frekvencii 60 Hz prejavovalo blikanie, ktoré unavovalo oči, preto bolo vždy potrebné nastaviť vyššiu frekvenciu ako 60 Hz.Nemusíš hľadať nový ovládač.

samozřejmě, pro LCD není třeba tohle řešit.

A jak máš monitor připojený? přes VGA (D-Sub)? nebo přes DVI?Jestli přes DVI tak tam by víc jak 60Hz nemělo jít nastavit. A jestli přes VGA tak to může být buď převodníkem D/A v grafické kartě, v kabelu a nebo v převodníku A/D v monitoru. A co z toho to je zjistíš jen vyzkoušením. Buď jiného monitoru s tvojí grafikou a nebo jinou grafikou ve tvém monitoru.

Přes DVI by to těch 75Hz dát mělo, ten monitor je jen 1680x1050.Jinak jestli je to teď přes VGA kabel, tak bych ho vyhodil a dal tam DVI. I se sebelepšími převodníky a kabely to stejně nikdy nebude lepší, než digitální přenos.