» Poradna » Počítačové sítě

Kdyz zapnu pc tak cca po 5 sec. Se vypne a restartuje a takhle to cykluje

AhojCca pred hodinou jsme prijeli z dovolene (4dny) a jak jsme ted prijeli domu chtel jsem si zapnout pc. Takze jsem zapl zdroj ze zadu pocitace a pocitac se zapl cca na 5 sekund ( tak ze se roztocili vetraky) a po 5 sekundach zase vypl a restartl a takhle to dál cyklovalo. Ani monitory se mi nezapnou. Pc mam cca 2-3 roky vzdycky fungoval tak jak ma, jenom prvni rok jsem vyměňoval grafickou kartu z gtx 1050 na gtx 1650 super. Pc mam tenhle: https://www.czc.cz/msi-nightblade-mi3-8rb-04... Budu rad za kazdou radu.

Odpovědi na otázku

Zamáčknuté (tedy trvale sepnuté) tlačítko na skříni počítače pro jeho zapnutí?

Sorry spatne jsem se vyjadril. Vzdycky kdyz nekam jeden pryc na delsi dobu vytahuju kabel z pc. Kdyz jsme dneska prijeli zasunul jsem kabel do pc a zapl ho klasickym tlacitkem na zapnutí.

Však jo! Jestli se to každých 5sec restartuje, tak je to tlačítko zamáčknuté, trvale sepnuté, rozbité. Takhle se to pak může chovat.

Jestli víš jak na to, tak otevři počítačm vypoj kablík co vede do základovky od toho spínače a zapoj počítač do zásuvky. Jestli se sám nespustí, je to vadné tlačítko. Jestli se dál bude spouštět, je potřeba hledat chybu jinde, jak je psáno níž - deska, zdroj ...

rada je jedina = servis

zdroj / deska z 95,49%

Nejdřív bych udělal reset biosu.

Když už něco kontrolovat "v bedně", tak "baterii" na MB

tak ted jsem to nechal cyklovat cca 2 min a najednou na me vyskocila tato obrazovka: https://ctrlv.cz/Fqll. dal jsem F2 ( continue ) a pocitac se jeste jednou restartoval a nabehl windows.

Máš to tam napsané. Nejspíše máš zálohovací článek pro CMOS na desce vybitý (obvykle CR2032). Proč? Tak to je otázka. Každopádně údaje v CMOS byly nejspíše vadné a volbou "F2" se provedlo uvedení do výchozích hodnot.Jen se podivuji jednomu paměťovému modulu a žádného USB zařízení.

To, jestli je za tím baterka pozná podle systémovéhoé času v Biosu.Spíš bych si tipnul to tlačítko.To pozná při dalším spuštění.Tohle je celkem běžná situace (resetování nastavení Biosu), když dojde k zacyklení startu a počítač se nedostane ani k/přes POST.Většinou je to nastavené na tři pokusy a pak je to Biosem vyhodnoceno jako nestabilní OC/nefunkční nastavení a Bios je resetován do výchozího nastavení.Jemu se prostě nejspíš tlačítko po určité době vrátilo do výchozí polohy a tak mu to umožnilo nakonec i nějaký ten grafický výstup.Měl jsem doma skříň, u které se mi pod tlačítko dostaval prach a pak to dělalo podobné brikule (nechtělo se vracet).Takže pokud jde rozebrat a vyčistit.Minimálně tím pro příště tuto příčinu vyloučí.Neuškodí ani proměřit napětí baterie.

Tak to je pravda, to jsem si neuvědomil, on to vlastně napsal, že to nechal "cyklovat" dvě minuty, to se mikrospínač mohl vrátit do vypnuté polohy. Teď je jen otázkou, kdy se mu to stane znova?

Je to baterkou CMOS - veď dátum je rok 2018. BIOS naskočil do defaultu. Pritom asi aj USB porty odpojil/deaktivoval.cyklovanie? Tlačítko - možno, ale práve to, že neskôr nabehol - asi tým F2 - sa nastavilo default a PC sa rozbehol - inak neustále sa pokúšal načítať BIOS.

A?Měl jsem 9 let baterku v desce, a nemusel jsem na to sáhnout.Pravda, nevypínal jsem to ze sítě, ale tohle se neprojeví z ničeho nic.Tím F2 se nic nenastavilo na default.Tím F2 pouze "potvrdíš", že jsi vzal obnovu do základního nastavení navědomí.

9 let ??? Asis ho nevypínal Jo, kdysi s 80286 Obvykle 4-5, ale taky 3 roky (pokud bylo PC hodně vypnuté ze sítě). Nebo i 2, když MB někde ležel ve skladu.

tu mam testovaci PC i5 2500k, este tam bateria menena nebola, ja ho mam asi druhy rok, vzdy je vypnuty, zapina sa do elektriny iba ked ho potrebujem. Mam aj i7 920, ale tam som asi bateriu uz menil..

Udělat reset biosu jsem radi výše, že mínuskáři?Špatně nastaveným Biosem to rozhodně bylo.Ale vypadá to, že je vadná baterka na základní desce,měl bys ji co nejdřív vyměnit, jinak se to bude brzo opakovat.V horším případě může být vadná i samotná deska.

Ta vybitá baterie je jen jedna z možností. Však si u počítače vyzkoušej, jak se chová, když držíš trvale tlačítko zapínání. Přesně, jak popisuje tazatel.Někdy je potřeba vyzkoušet víc možností, jojo, tak to u počítačů bývá .......

OK, mohlo to být zaseklé tlačítko,vybitá baterie nebo vada na základní desce.

Z "-" bych si nic nedělal, to je obvykle od "Trevorů" se zde vyskytujících. Mohou to být ty tři možnosti, ale ani jeden u toho nejsme, aby se to dalo jednoznačně potvrdit.