» Poradna » Ostatní

Kdy skončí SDTV a zůstane jen HDTV ?

Jaká je pravděpodobnost, že ČT,Nova,Prima, Barrandov přestanou v příštích letech vysílat svůj hlavní kanál v SDTV a zůstane jen HDTV ? Resp. kdy asi se tak stane?

Odpovědi na otázku

Za 7 let.

az se zmeni politika sirenihttp://www.czechdigitalgroup.cz/cz-digitv/download/navrh-... strana 12 parametrestrana 14 ceniknapr 2,5MBit/s stoji rocne "jenom" 46-60 mil kc+inflaceHDTV by chcelo alespon tych 10Mbit/smax co se vleze v DVB-T1 je asi 25-30Mbit/s na multiplex

Myslis ten hnusny prekladany obraz vylepseny poddimenzovanym bitrate aby sa to do toho 8MHz kanalu vobec napratalo ? Zrejme bude treba pockat na televiziu nezatazenu spetnou kompatibilitou s normou z 40-tych rokoch minuleho storocia, dodrbanu komprimacnymi technologiami este viac ako povodny analog. Kinematografia zacina napriklad pouzivat snimkovy kmitocet 48Hz namiesto 24Hz.

až i největší chudák v zemi bude mít ve své chatrči připravenou plně Full HD TV s podporou MPEG-4, tak SD-čko a MPEG-2 vypnou.