» Poradna » Programy

Kdy se objeví první 3D hry?

Chtěl jsem se zeptat, kdy se přibližně objeví první 3D hry? 3D filmy už jsou, kdy budou pravé 3D hry?
I když hrát aliens vs predátor kdy z monitoru vyleze nějaká příšera, už bude dost hrůzostrašné :)

Odpovědi na otázku

3D podporují i dnešní hry, stačí mít nezbytný hardware

například trackmania podporuje 3D zobrazení pro takové ty modro cervené brýle.
ale to je nekoukatelny..

jednou jsem nekde nasel taky nějakou 3D hru, kde si chodil jako malý broouček mezi velkými kytkami, letal ta ruzny hmyz atd.. to bylo cekem fajn.

Před dávnými lety se dal 3D hrát Magic Carpet, ale to bylo založeno takových těch "šilhacích" zobrazeních, kdy obraz je jakoby složen z podobných útvarů a zaostřením za něj vznikne 3D dojem. Nedalo se to sledovat dlouho...

stereogram se tomu tusim rika

Mafia 2 ;) Ta bude podporovat jako jedna z prvních Nvidia Vision ... apod..

To podporuje prakticky každá moderní hra, Mafia na to bude mít akorát nálepku. http://www.nvidia.com/object/3d-vision-3d-games... ...

Jo, máš pravdu.

Např.: http://site.mynet.com/gencizmitliler/mynet_resi... ...

To krasne funguje uz hezkych par let. Nejak jste si asi nevsiml. :o))))

Když si pořídí někdo 3D monitor a brýle tak to bude v pravém 3D ?

A co si představuješ pod takovým pravým 3D? V pravém 3d to bude, až bude existovat něco na způsob simulátorů ve Star Treku

Aby obraz byl 3D podobně jako u 3D filmů.
Současné hraní 3D her je ve skutečnosti 2d- chybí prostorová informace

Ano, bude to podobné jako dnešní "3D" filmy. Ne každá hra to podporuje na 100%, občas se objeví problémy například se zaměřovačem, stíny nebo s textem, ale většina novinek už funguje bez problémů.

Tak to už zbývá jen koupit 3D monitor a brýle

Drtiva vetsina soucasnych her je 3D. Jen jsou zobrazovany 2D zarizenim. Nicmene technologie 3D zobrazovani je pro hry bezne dostupna uz mnoho let ... a dokonce za pomerne rozumny peniz. Na rozdil od filmu je to totiz pomerne jednoduche.*

Skutecne 3D filmy v soucasnosti vicemene nejsou (a ve vetsi mire jeste dlohou nebudou). A pokusy o "vyrobu 3D" ze 2D filmu nekterymi TV by se snad mely radeji zakazat.

*Jen je dobre si rozmyslet, zda je lepsi mit spatny 3D obraz nebo kvalitni 2D obraz. :o)

A k čemu to bude dobré ?

větší prožitek ze hry... až to ještě více vymakaj a bude to jek metrix, ak to bude bomba... a co teprve porno

Co se prozitku tyce, neni hlavnim problemem 2D/3D zobrazeni, ale ovladani.

Ad porno: Pokud to nekdo za horentnich nakladu zacne ve 3D natacet, pak mozna. Konverze je des bes / nepouzitelna blbovina pro klamani zakazniku.

pomocou systemu 3d vision je dnes mozne hrat v 3d uz kopec hier.